SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jerzy Dąbrówka został wiceprezesem Grupy Wirtualna Polska

Jerzy Dąbrówka, dotychczasowy dyrektor działu poczty w Grupie Wirtualna Polska, objął w firmie funkcję wiceprezesa (VP communication product) i dołączył do zespołu zarządzającego spółki.

Jerzy Dąbrówka Article

Na nowym stanowisku Jerzy Dąbrówka będzie odpowiadał za opracowanie i realizację strategii rozwoju usług pocztowych Grupy Wirtualna Polska. Będzie raportował bezpośrednio do Jacka Świderskiego, prezesa spółki.

Dąbrówka w latach 2007-2013 pracował w Grupie o2 jako projektant interakcji oraz product manager. Następnie objął funkcję dyrektora działu poczty w Grupie Wirtualna Polska (powstałej na początku 2014 roku w efekcie przejęcia Wirtualnej Polski przez Grupę o2).

W firmie odpowiada za rozwój systemów poczty e-mailowej portali WP.pl i o2.pl. W 2014 roku wprowadził w nich funkcję segregatora (który inteligentnie rozdziela przychodzące wiadomości  do zakładek tematycznych), a w ub.r. nadzorował przygotowanie i udostępnienie natywnej aplikacji poczty o2.pl na systemy iOS oraz Android. W br. zaczęła się migracja poczty o2.pl na nową platformę technologiczną, uruchomiono też program Nadawca Premium.

Przed pracą w Grupie o2 Jerzy Dąbrówka był związany z agencją MRM Wordwide.

Prezesem Grupy Wirtualna Polska jest Jacek Świderski, a funkcje wiceprezesów pełnią też Michał Brański (odpowiada za strategię produktową), Krzysztof Sierota (odpowiada za IT), Grzegorz Czapski (corporate development), Marta Czartoryska-Żak (marketing), Maciej Kossowski (media & ad product), Joanna Pawlak (sprzedaż dla kluczowych klientów), Adam Plona (rozwój produktów) i Iwona Wencel (HR), natomiast Elżbieta Bujniewicz-Belka jest członkiem zarządu i dyrektorem finansowym.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. strony Grupy Wirtualna Polska zanotowały 19,42 mln realnych użytkowników i 3,09 mld odsłon.

W pierwszym kwartale br. Wirtualna Polska Holding zanotowała 88,45 mln zł wpływów ze sprzedaży i 8,18 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Dąbrówka został wiceprezesem Grupy Wirtualna Polska

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
exwp
To ilu tam juz jest prezesów? Serio pytam, bo sie pogubilem :)))
19 9
odpowiedź
User
lida
niedużo..., w końcu przecież pozbyli się "tłuszczyku" dyrektorskiego ;)
12 10
odpowiedź
User
Kasia
Który to juz? 14, 15?
15 9
odpowiedź
User
Michał Brański
Jurek, jesteś mistrzem!
18 10
odpowiedź
User
Mikado
Ostatnie szacunkowe dane mówią o sporym LOL!
10 8
odpowiedź