SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Jerzy Janiszewski, przez 40 lat dziennikarz muzyczny Radia Lublin

W wieku 75 lat zmarł dziennikarz muzyczny Jerzy Janiszewski, przez ponad 40 lat związany z Radiem Lublin. Współpracował też z radiową Trójką, był uważany za odkrywcę zespołu Budka Suflera.

Jerzy Janiszewski, fot. Radio LublinJerzy Janiszewski, fot. Radio Lublin

O śmierci Jerzego Janiszewskiego w sobotę wieczorem poinformowało Radio Lublin. - Był moim mistrzem. Nie mogę uwierzyć, że Jurek odszedł. Dzisiaj miał się ze mną spotkać na giełdzie płyt. Rozmawiałem z jego synem, Pawłem. Miał się pojawić, ale dostaliśmy informację, że jest w szpitalu - stwierdził Wiktor Jachacz, dyrektor muzyczny Polskiego Radia Lublin.

- To wielka osobowość i wielka strata. To on nauczył mnie muzyki. To wielki znawca jeśli chodzi o muzykę lat 60. To on stworzył Budkę Suflera i utorował im drogę do sławy. Naprawdę wielka szkoda, że odszedł - dodał.

 

Jerzy Janiszewski był związany z Radiem Lublin od 1969 do 2012 roku. Prowadził audycje „Poranek z Radiem”, „Wehikuł Czasu” i „Beatlemania”. Był też w stacji producentem i redaktorem nagrań.

W latach 80. współpracował z radiową Trójką, wspólnie z Piotrem Kaczkowskim i Piotrem Metzem prowadził nocne audycje. Natomiast w czasie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej współpracował z Akademickim Radiem Centrum w Lublinie.

W 2003 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Jerzy Janiszewski, przez 40 lat dziennikarz muzyczny Radia Lublin

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Absolutny Autorytet. Niezapomniany prezenter muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia - obok Piotra Kaczkowskiego czy Tomasza Beksińskiego pełnił rolę Wyjątkowego Mentora Muzycznego. Spędziłem niezliczone noce przy Jego audycjach. Wielki Pokłon! Panie Jerzy - dziękuję za wszystko [*]
odpowiedź
User
zwiadowca
Wspaniały ciepły radiowy głos, pamiętam z dzieciństwa w latach 80 i wczesnych 90, z Trójki oczywiście. Spoczywaj w pokoju!
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
Jerzy był jednym z moich Mistrzów. Wielka strata dla Radia. Żegnaj...
odpowiedź