SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł Jerzy Janiszewski, przez 40 lat dziennikarz muzyczny Radia Lublin

W wieku 75 lat zmarł dziennikarz muzyczny Jerzy Janiszewski, przez ponad 40 lat związany z Radiem Lublin. Współpracował też z radiową Trójką, był uważany za odkrywcę zespołu Budka Suflera.

Jerzy Janiszewski, fot. Radio Lublin Article

O śmierci Jerzego Janiszewskiego w sobotę wieczorem poinformowało Radio Lublin. - Był moim mistrzem. Nie mogę uwierzyć, że Jurek odszedł. Dzisiaj miał się ze mną spotkać na giełdzie płyt. Rozmawiałem z jego synem, Pawłem. Miał się pojawić, ale dostaliśmy informację, że jest w szpitalu - stwierdził Wiktor Jachacz, dyrektor muzyczny Polskiego Radia Lublin.

- To wielka osobowość i wielka strata. To on nauczył mnie muzyki. To wielki znawca jeśli chodzi o muzykę lat 60. To on stworzył Budkę Suflera i utorował im drogę do sławy. Naprawdę wielka szkoda, że odszedł - dodał.

 

Jerzy Janiszewski był związany z Radiem Lublin od 1969 do 2012 roku. Prowadził audycje „Poranek z Radiem”, „Wehikuł Czasu” i „Beatlemania”. Był też w stacji producentem i redaktorem nagrań.

W latach 80. współpracował z radiową Trójką, wspólnie z Piotrem Kaczkowskim i Piotrem Metzem prowadził nocne audycje. Natomiast w czasie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej współpracował z Akademickim Radiem Centrum w Lublinie.

W 2003 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarł Jerzy Janiszewski, przez 40 lat dziennikarz muzyczny Radia Lublin

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Absolutny Autorytet. Niezapomniany prezenter muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia - obok Piotra Kaczkowskiego czy Tomasza Beksińskiego pełnił rolę Wyjątkowego Mentora Muzycznego. Spędziłem niezliczone noce przy Jego audycjach. Wielki Pokłon! Panie Jerzy - dziękuję za wszystko [*]
27 0
odpowiedź
User
zwiadowca
Wspaniały ciepły radiowy głos, pamiętam z dzieciństwa w latach 80 i wczesnych 90, z Trójki oczywiście. Spoczywaj w pokoju!
12 0
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
Jerzy był jednym z moich Mistrzów. Wielka strata dla Radia. Żegnaj...
12 0
odpowiedź
User
Gość X
Tego nie wiedziałem, że nazywali go odkrywcą Budki Suflera. Szkoda, że już go nie ma wśród nas.
11 0
odpowiedź
User
Jarosław
Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, rewelacyjne audycje pana Jerzego z dyskografiami Pink Floyd i The Beatles; oczywiście nie tylko to, ale i wiele innych, m.in w Trójce. Panie |Jerzy, dziękuję. Będzie pana głosu brakować.
12 0
odpowiedź