SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jerzy Krużel prezesem Radia Rzeszów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zatwierdziła wskazaną przez radę nadzorczą Radia Rzeszów kandydaturę Jerzego Krużela na prezesa jednoosobowego zarządu rozgłośni. Jego kadencja rozpocznie się po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Article

KRRiT pozytywnie rozpatrzyła rekomendację rady nadzorczej i podjęła uchwałę o powołaniu Jerzego Krużela na stanowisko prezesa Polskiego Radia Rzeszów. Zastąpi on dotychczasowego szefa rozgłośni Henryka Pietrzaka.

KRRiT zwróciła jednak uwagę, że RN - skupiając się na aspektach formalno-prawnych konkursu - nie uwzględniła wszystkich okoliczności mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie spółki, w tym nie uwzględniła terminu zakończenia kadencji ustępującego zarządu.

- Podejmując swoją decyzję KRRiT wysoko oceniła koncepcję zarządzania i rozwoju technologicznego spółki przedstawioną w trakcie procedury konkursowej, wiedzę z dziedziny programingu radiowego oraz dotychczasowe doświadczenie kandydata - wyjaśnia Krajowa Rada.

Jerzy Krużel jest związany z Radiem Rzeszów, gdzie pracuje jako dziennikarz muzyczny. Krużel został wybrany przez radę nadzorczą 4 lata temu, jednak KRRiT unieważniła postępowanie ze względów formalnych. W ponownym konkursie wygrał Henryk Pietrzak, który w latach 2002-2006 był prezesem Radia Rzeszów. Był również zatrudniony w rzeszowskim oddziale TVP.

Nowo wybrany prezes spółki obejmie swoją funkcję w dniu następującym po dniu odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które ma zatwierdzić sprawozdanie za 2015 rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Krużel prezesem Radia Rzeszów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl