SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Jerzy Lechowski, przez 40 lat dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i „Piłki Nożnej”

W wieku 91 zmarł Jerzy Lechowski, przez wiele lat dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i „Piłki Nożnej”, a także działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jerzy Lechowski, fot. PZPNArticle

W komunikacie PZPN-u poinformowano, że Jerzy Lechowski zmarł 3 maja. - Polski Związek Piłki Nożnej składa najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom oraz Bliskim Jerzego Lechowskiego - zaznaczono.

Jerzy Lechowski ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. w latach 1953-1970 pracował w „Przeglądzie Sportowym”, w latach 1969-1970 jako kierownik działu piłkarskiego.

Potem przez 21 lat był związany z tygodnikiem „Piłka Nożna”, kolejno pełnił tam funkcje p.o. sekretarza redakcji (w 1970 roku), redaktora naczelnego (w latach 1971-1972) i zastępcy redaktora naczelnego (w latach 1973-1991).

Od początku lat 90. pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej. W latach 1991-1993 był wiceprezesem ds. sportowych, a przez trzy kadencje był prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Ponadto pełnił funkcje sekretarza i kierownika wydziału szkolenia. W 1997 roku został członkiem honorowym PZPN, był także honorowym prezesem Klubu Seniora.

W 1988 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 1997 roku - Krzyżem Oficerskim.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarł Jerzy Lechowski, przez 40 lat dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i „Piłki Nożnej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl