SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jesienią start NewsMavens, serwisu informacyjnego Agory tworzonego przez kobiety

Wydawnictwo Agora zapowiedziało premierę projektu NewsMavens, serwisu z treściami informacyjnymi selekcjonowanymi przez kobiety - dziennikarki z różnych krajów. Na początek na platformie pojawią się publikacje polecane przez przedstawicielki „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard”, słowackiego „Dennika N” oraz włoskiego „MicroMega”. Szefem serwisu jest Zuzanna Ziomecka, start NewsMavens zaplanowano na jesień 2017 roku.

Article

Zapowiedziany obecnie przez Agorę projekt platformy informacyjnej został zgłoszony przez wydawcę jesienią ub.r. w ramach prowadzonej przez Google inicjatywy Digital News Initiatives (DNI) i uzyskał akceptację jury.

Wówczas Agora prezentowała pomysł przygotowany przez redakcję „Wysokich Obcasów” noszący nazwę „Women Choose The News”. Chodziło o tworzoną wyłącznie przez kobiety platformę, z którą współpracować będą dziennikarki ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Ich propozycje najważniejszych informacji dnia mają trafiać do odbiorców za pośrednictwem strony www, newslettera i mediów społecznościowych.

Teraz Agora ujawniła, że zapowiadany wcześniej projekt wystartuje pod nazwą NewsMavens.

Według informacji wydawcy za projekt NewsMavens odpowiada Zuzanna Ziomecka - dziennikarka „Wysokich Obcasów”, która do niedawna szefowała również serwisowi Wysokieobcasy.pl.

Agora podkreśla, że twórcy projektu dostrzegli trzy problemy, z którymi mierzą się dzisiejsze media. Jest to nadmiar informacji, które można codziennie znaleźć w internecie, fakt, że wśród decydentów w newsroomach kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość oraz to, że europejskie serwisy są zdominowane przez newsy z państw anglojęzycznych.

NewsMavens ma poszukiwać odpowiedzi na te problemy. Według planu serwis będzie tworzony przez dziennikarki z różnych wydawnictw z Unii Europejskiej, które codziennie będą publikować rekomendacje najciekawszych treści ze swoich krajów.

Do współpracy oprócz autorek „Gazety Wyborczej” udało się pozyskać przedstawicielki z „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard”, słowackiego „Dennika N” oraz włoskiego „MicroMega”.

Obecnie prowadzona jest rekrutacja redaktorek oraz partnerów wydawniczych z krajów Unii Europejskiej. Pojawienie się NewsMavens zaplanowano na jesień br., brak jednak szczegółów dotyczących daty premiery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jesienią start NewsMavens, serwisu informacyjnego Agory tworzonego przez kobiety

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xy
Seksiści. Jak o niektórzy mówili: "żal pe el".
13 11
odpowiedź
User
Rs
Ale dla blondynek będzie osobno?
19 11
odpowiedź
User
ynwytawresnok jeicaM
A ja się śmieję z nowego serwisu Agory.
Nie tylko zresztą ja się śmieję.
Śmieje się Radom cały.
Ba! Nawet Krycha z Wałbrzycha się śmieje. o...tak: buhahahahaha( 5 x ha)
To oczywiście śmiech konserwatywny. Bo lewaki się śmieją tak : buhahahahaha. Kolosalna różnica !!!!
9 14
odpowiedź
User
wlad
Szalenie postępowa idea. W ramach wyrównywania szans poprzez preferowanie kobiet powinni jeszcze zamontować w redakcji pisuary wyłącznie dla kobiet.
13 11
odpowiedź
User
ława oburzonych
Teki seksistowski i nierównościowy serwis w lewicowej Agorze? Któż by się spodziewał!?
11 11
odpowiedź