SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Turek za Pawła Piszczka na czele Polskiego Radia 24

Joanna Turek została dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24 - zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka. Ostatnio była wiceszefem stacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obecna ramówka rozgłośni ma obowiązywać do połowy września.

Joanna Turek, fot. Polskie RadioArticle

Piszczek obowiązki szefa Polskiego Radia 24 pełnił od marca 2018 roku. Od kwietnia 2017 r. był on szefem Informacyjnej Agencji Radiowej. Poprzednio był kierownikiem redakcji warszawsko-mazowieckiej w TVP3 Warszawa (dyrektorem tego oddziału był Jacek Sobala, były prezes Polskiego Radia), a wcześniej pracował m.in. jako szef newsroomu Radia BIS, dyrektor i redaktor naczelny Radia Eska Warszawa oraz wydawca w Radiu TOK FM.

Joanna Turek wcześniej była zastępcą Piszczaka

Od marca 2018 r. Joanna Turek była wicedyrektorem Polskiego Radia 24. Wcześniej pełniła w Polskim Radiu 24 funkcje zastępcy sekretarza i sekretarza programu. W latach 2013-2016 pracowała w Telewizji Republika jako wydawca i dyrektor ds. emisji i ramówki.

Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiowała także organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Turek ma w PR 24 jednego zastępcę - to Magdalena Piejko, wcześniej szefowa działu kultury w "Gazecie Polskiej".

Obecna ramówka PR24 do połowy września

Z naszych informacji wynika, że ramówka, która obowiązuje w Polskim Radiu 24 od początku marca br. będzie obecna na antenie w takim samym kształcie do 15 września br.

„W Polskim Radiu 24 korekty i zmiany ramówkowe mają na celu podniesienia atrakcyjności tematycznej. Antena pracuje również nad rozbudowaniem różnorodności gatunkowej, poprzez wprowadzenie większej ilości audycji edukacyjnych i kulturalnych” - czytamy w dokumencie do którego treści dotarliśmy.

- Najważniejszym elementem zmian w letnim programie - oprócz zmian w audycjach i pasmach - pozostaje dobór treści i sposób ich prezentowania na antenie - dodano.

W sumie w stacji pojawiło się 12 nowych pasm lub audycji, a 11 zostało zdjętych. Zmieniono również godziny emisji 9 audycji.
„Lato w PR24 – to doskonalenie ramówki - formy i treści, uatrakcyjnienie tematyki i sposobu przekazu audycji poprzez wprowadzenie dziennikarzy z większym doświadczeniem i szerszymi kontaktami, dzięki którym mogą zapewnić stacji ciekawszych i bardziej znanych gości - czytamy w dokumencie.
 
Według kierownictwa PR24 „Program od początku marca ulega korektom w kierunku podniesienia atrakcyjności tematycznej”.

-  Rezygnujemy z kilku audycji o słabym i  średnim poziomie  na rzecz audycji prowadzonych przez dziennikarzy z większym doświadczeniem i szerszymi kontaktami, dzięki którym mogą zapewnić nam ciekawszych i bardziej znanych gości. Układ pasm ustalony do września nie ulega zmianie – obecnie staramy się wypełniać go coraz ciekawszą treścią. Antena pracuje również nad rozbudowaniem różnorodności gatunkowej, poprzez wprowadzenie większej ilości audycji edukacyjnych i kulturalnych - podsumowano.

Najważniejsze zmiany w ramówce: audycja Rachonia i Płużańskiego

Jak wynika z naszych informacji, za najważniejsze zmiany w programie PR24 uznano wprowadzenie audycji publicystycznej Michała Rachonia (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:30-10:30); pasma publicystycznego Tadeusza Płużańskiego (w każdą sobotę od 13:00 do 15:00) oraz programu publicystycznego Magdaleny Złotnickiej (w co drugą niedzielę miesiąca, od 13:00 do 15:00).

Celem tych zmian według kierownictwa stacji ma być „poprawienie jakości programu, zwiększenie dynamiki i wzbogacenie przekazu informacyjnego, zmiana brzmienia przez zwiększenie liczby osobowości prowadzących audycje i pasma programowe”.

Wśród nowych pasm znalazły się m.in. „Temat dnia” prowadzony przez Michała Rachonia, „Wojna cywilizacji” Roberta Tekieliego, „Świat 24” – Grzegorza Jankowskiego i Grzegorza Adamczyka oraz pasma publicystyczne Magdaleny Złotnickiej i Tadeusza Płużańskiego. Natomiast z anteny zdjęto m.in. „Społeczny punkt widzenia” Anny Grabowskiej, „Pamiętaj to Solidarność” – Macieja Chudkiewicza czy „Jakim prawem?” - Artura Wdowczyka.

Do grona prowadzących oprócz wspomnianych wyżej osób dołączyli także Antoni Trzmiel i Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24 jest rozgłośnią o charakterze informacyjno-publicystycznym, antenę wypełniają serwisy informacyjne, sportowe, dwa serwisy gospodarcze dziennie i dwa gospodarcze. Większość czasu antenowego zajmuje publicystyka.

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. W okresie od marca do maja br. Polskie Radio 24 ma 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, to spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Dołącz do dyskusji: Joanna Turek za Pawła Piszczka na czele Polskiego Radia 24

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale jaja
Który to już dyrektor ?? bo się pogubiłem :D Ta stacja jest kompletnie bezwartościowa,jednostronny,niewiarygodny przekaz.Informacji jak na lekarstwo,godzinami nudne pasma publicystyczne z których nic nie wynika.Koszmarni prowadzący,Kania,Trzmiel,Płużański i można by tak wymieniać jeszcze długo.I co najważniejsze znikoma słuchalność,ponad 50 nadajników FM do tego DAB+ i udział w rynku na poziomie 0,4% jest żenadą do kwadratu.
odpowiedź
User
w
wspaniałe doświadczenie... widzę że ławki w PR24 króciutkie
odpowiedź
User
Nikc
Szefem radia zostaje pani, która ma ROCZNE zawodowe doświadczenie radiowe. Brawo! No, ale pracowała w Telewizji Republika. To, jak rozumiem, przesądziło. A jej zastępczynią jest pani z Gazety Polskiej. Pal sześć, że nie mają doświadczenia. Ważne, że będą wierni jedynej słusznej linii.
odpowiedź