SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Internet: 12,6 mln zł przychodów w I kw. br.

W I kwartale bieżącego roku grupa K2 Internet osiągnęła przychody brutto w wysokości 12,6 mln zł. Wskaźnik EBITDA spółki wyniósł 541 tys. zł, a zysk netto – 175 tys. zł. 

K2 Internet: 12,6 mln zł przychodów w I kw. br.

12,6 mln zł przychodów brutto grupy K2 Internet w I kwartale bieżącego roku to o 53 proc. więcej niż w tym samym okresie 2009 roku. Wskaźnik EBITDA spółki za miniony kwartał wyniósł 541 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej osiągnął wartość ujemną – 228 tys. zł. Podobną dynamikę osiągnęły zyski netto K2 Internet – od stycznia do marca ubiegłego roku grupa zanotowała stratę w wysokości 499 tys. zł, podczas gdy w I kwartale bieżącego roku zarobiła już „na czysto” 175 tys. zł.

Wśród poszczególnych podmiotów wchodzących w skład K2 Internet największy wzrost przychodów zanotowała spółka system3.pl – o 600 proc. Ogółem grupa prawie dwie trzecie swoich przychodów czerpie z segmentu e-marketingowego.

– Wyniki osiągnięte w pierwszym kwartale są zgodne z naszymi wewnętrznymi założeniami i potwierdzają, że nasze plany dotyczące wysokości sprzedaży i zyskowności w tym roku są realne – komentuje Janusz Żebrowski, prezes zarządu K2 Internet. – W bieżącym roku przeznaczyliśmy dużo środków na przygotowanie się do przetargu na realizację usług dla jednego z największych banków w Polsce i udało nam się wygrać tę rywalizację. Jednak jej wyniki zostały ostatecznie unieważnione, co utrudnia nam realizację naszych tegorocznych planów finansowych – dodaje. Przypomnijmy, że Janusz Żebrowski w marcu deklarował, że zysk netto K2 Internet przekroczy w bieżącym roku 3 mln zł (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: K2 Internet: 12,6 mln zł przychodów w I kw. br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl