SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania reklamowa Stroera

Pod hasłem "Uwaga" ruszyła kampania reklamowa Ströera

Jej głównym celem jest wskazanie bilbordu jako najefektywniejszego medium miejskiego na rynku. Kampania na wzmacnić wizerunek Ströera jako doradcy w dziedzinie outdooru.

Strategia komunikacyjna kampanii kładzie główny nacisk na potencjał, jaki tkwi w reklamie zewnętrznej. Zastosowano taktyczny manewr powtarzania tego samego słowa "UWAGA" za każdym razem uzupełnionego inną ważną informacją. UWAGA na plakat - hasło wzbogacone niewinnym pytaniem "ile kosztuje bilbord" sugeruje skorzystanie z podanego numeru infolinii. Kolejne: UWAGA niech cię widzą w mieście - podkreśla ważny walor outdooru: wysoką skuteczność w warunkach miejskich. Powtarza się numer infolinii i znów sugestia opłacalności kampanii outdoorowej - "bilbord za mniej niż myślisz". Trzecie wreszcie hasło już niczego nie sugeruje. Mówi wprost. UWAGA 30 000 spojrzeń dziennie na bilbord. Trzy ważne zalety kampanii outdoorowej: jej miejski charakter, wysoka skuteczność i trochę przewrotnie, sugerowany niski koszt - zostały wypunktowane za pomocą bardzo prostego manewru.

Niezwykle ważnym elementem kampanii jest wprowadzenie numeru infolinii. Wystarczy jeden telefon by uzyskać informacje dotyczące nie tylko cen, ale również pełnej oferty Ströera oraz możliwości planowania kampanii outdoorowych.

W kampanii wykorzystana jest tylko i wyłącznie reklama zewnętrzna. Świadczy to o tym, że Ströer wierzy w skuteczność narzędzia, które oferuje innym. Uznaje celowość wykorzystania outdooru do umacniania wizerunku firmy oraz do wprowadzania nowych produktów.

Grupą docelową kampanii są przedsiębiorcy i kadra kierownicza.

Kreacje przygotowali: Adam Radziun i Paweł Merecz z Agencji Publicis. Projekty powstały zgodnie z wymogami reklamy outdoorowej.

Według Adama Radziuna: "Dobry plakat na bilbord to taki, na którym występuje możliwie najmniej elementów. Zarówno obraz jak i tekst musi być maksymalnie czytelny. Niezwykle ważna jest kolorystyka. Wykorzystuje się kolory podstawowe bez przejść tonalnych i półcieni".

Reklama Ströera ukaże się na 1700 własnych bilbordach w 100 miastach Polski. Liczbę tablic dobrano na podstawie wskaźnika Quota tzn. 1 tablica na 5000 mieszkańców. Kampania ruszyła 16 czerwca i potrwa przez dwa tygodnie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania reklamowa Stroera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl