SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania 'Warto być za' warta 1,5 mln zł

22 czerwca została zainaugurowana pierwsza edycja kampanii społecznej 'Warto być za' oraz konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych.

Zwycięskie projekty otrzymają dofinansowanie o łącznej wartości 1,5 mln PLN.

Celem kampanii jest aktywizacja i wsparcie organizacji pozarządowych w realizacji projektów adresowanych do najbardziej potrzebujących. W ramach kampanii zostanie zorganizowany konkurs, którego przedmiotem jest wyłonienie i realizacja łącznie 10 najlepszych projektów w czterech kategoriach, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, mających na celu długofalowe wsparcie osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa.

Zwycięskie projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości 90% ich wartości. Łącznie będzie to kwota 1,5 mln PLN.

Pośrednim zamierzeniem kampanii jest wzmocnienie procesu kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego w Polsce poprzez aktywizowanie społeczności lokalnych.

- Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na istnienie ważnego problemu społecznego, jakim jest wykluczenie społeczne spowodowane ubóstwem. Jako część ogólnoświatowego koncernu SABMiller plc., czujemy się w obowiązku podejmowania walki z palącymi problemami społecznymi. To część naszej kultury biznesowej i istotny element naszej misji. Nasza inicjatywa ułatwia niesienie pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują – mówi Paweł Sudoł, Prezes Kompanii Piwowarskiej SA.

Według danych GUS zasięg skrajnego ubóstwa w Polsce szacuje się na 13% populacji. Odsetek gospodarstw domowych, których poziom dochodów był niższy od subiektywnych granic ubóstwa, wyniósł w końcu 2005 roku 23%.

- Postanowiliśmy zaktywizować do działania organizacje pozarządowe - specjalistów, którzy na co dzień zajmują się niesieniem pomocy potrzebującym. Wierzymy w ich innowacyjność. Wszystkie projekty będą rzetelnie oceniane przez zespół ekspertów – wyjaśnia Barbara Pleban, PR Manager z Kompanii Piwowarskiej SA.

- 1,5 mln zł to kropla w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję, że uda nam się zmienić podejście do tematu oraz zachęcić innych do angażowania się w ten problem – dodaje Barbara Pleban.

Partnerami kampanii są firmy KPMG i Pentor. Billboardy bezpłatnie udostępniła firma News Outdoor Poland. Współorganizatorem debaty eksperckiej będzie Tygodnik Wprost.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania 'Warto być za' warta 1,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl