SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał 4Fun Kids z pasmem z teledyskami dla dzieci niesłyszących (wideo)

Stacja 4Fun Kids rozpoczęła emisję specjalnego pasma, w którym znajdują się teledyski dla dzieci przetłumaczone na język migowy.

Article

Pasmo „Migotki w 4Fun Kids” jest emitowane na antenie 4Fun Kids w poniedziałki o 10.00, czwartki o 9.00 oraz soboty o 17.00.

- „Migotki w 4Fun Kids”dają szanse zmarginalizowanej do tej pory w telewizjach muzycznych grupie dzieci  głuchych lub niedosłyszących umożliwiając im odczuwanie muzyki w najlepszy i najbardziej zrozumiały dla nich sposób. Dodatkowo program wprowadza dzieci słyszące w zupełnie nowy dla nich świat języka migowego - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Górecki, prezes 4Fun. - Start kanału 4Fun Kids spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem zarówno dzieci jak i rodziców, co doskonale widać po wynikach, które osiąga stacja notując największe wzrosty oglądalności wśród kanałów muzycznych w 2020 roku. Jesteśmy przeciwnikami bezczynnego siedzenia przed telewizorem. Uważamy, że jest to szkodliwe dla dzieci. Dlatego wprowadziliśmy w 4Fun Kids wiele programów, które pobudzają dzieci do ruchu, zabawy i nauki - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Przekładem artystycznym zajęły się Małgorzata Limanówka i Katarzyna Głozak - profesjonalne tłumaczki Polskiego Języka Migowego, które zasłynęły ekspresyjnym tłumaczeniem koncertu patriotycznego na cześć Powstańców Warszawskich.

- Zwracamy uwagę na to, by 4Fun Kids poza największymi dziecięcymi przebojami oferował atrakcyjny, bezpieczny content, który jednocześnie rozwija dzieci. W ten sposób zdobywamy zaufanie rodziców, którzy mogą spokojnie zostawić dzieci przed ekranem telewizora. Nauka języka migowego została doceniona już dosyć dawno również w rozwoju dzieci słyszących. Jest to nie tylko nauka nowego sposobu komunikacji, ale również nauka empatii i tolerancji, rozwój mowy i rozwój intelektualny dziecka - dodaje Iga Mackiewicz, dyrektor  programowa 4Fun.

4Fun Kids to muzyczny kanał kierowany dla dzieci. Stacja nadaje od 1 września ub.r. Zastąpiła stację 4Fun Gold, która w poprzednich miesiącach w swojej ofercie miała coraz więcej pasm z programami dla dzieci. Udział 4Fun Kids (wcześniej 4Fun Gold) w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Kanał 4Fun Kids z pasmem z teledyskami dla dzieci niesłyszących (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mario
Nareszcie coś nowego w tej skostniałej kategorii telewizji muzycznych
odpowiedź
User
Ann
Pozytywne zaskoczenie!
odpowiedź
User
kik
Moim zdaniem najlepiej zrobione tłumaczenie języka migowego na rynku. Wreszcie tłumacze są więksi i widać, że Pani to sprawia przyjemność.
odpowiedź