SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kancelaria premiera wydała 13,6 mln zł na kampanie w TVP i Polskim Radiu

W ub.r. kancelaria premiera na kampanie informacyjne w Telewizji Polskiej przeznaczyła 11,16 mln zł, a w Polskim Radiu - 2,42 mln zł. Podkreśla, że obaj nadawcy udzielili jej znaczących rabatów.

Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki

W odpowiedzi na interpelację poselską Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w kancelarii premiera, wyliczył, że w ub.r. w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu na zlecenie KPRM realizowano szereg kampanii informacyjnych:
- dalszy ciąg akcji „#SzczepimySię” zachęcającej do szczepień przeciw covid,
- kampanię dotyczącą 100-lecia służby cywilnej,
- akcję o cyberzagrożeniach (m.in. fałszywych SMS-ach), edukującą o cyberbezpieczeństwie,
- kampanię o dezinformacji i fake newsah;
- akcję o przejściu naziemnej telewizji cyfrowej na standard DVB-T2/HEVC.

W Telewizji Polskiej spoty z tych kampanii były emitowane w blokach przeznaczonych na kampanie społeczne, a w Polskim Radiu - w standardowych blokach reklamowych.

Zaznaczono, że u obu nadawców „koszt emisji nie jest objęty podatkiem VAT, a KPRM otrzymuje znaczący rabat na zakup czasu antenowego”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od stycznia do marca 2021 roku, gdy ruszyły szczepienia na covid, rządowa kampania „#SzczepimySię” kosztowała kilkanaście mln zł, z czego 3 mln zł wydano w Grupie RMF, 2,5 mln zł w Polsacie, 1,7 mln zł w Telewizji Polskiej, 1,5 mln zł w Polskim Radiu, a 1,3 mln zł w spółce Time.

Z kolei Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ub.r. na kampanie w mediach publicznych przeznaczyło 5,7 mln zł, z czego 3,9 mln zł trafiło do Telewizji Polskiej. Zeszłoroczne wydatki Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie sięgnęły 12,13 mln zł, a resortu klimatu i środowiska - 6,75 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kancelaria premiera wydała 13,6 mln zł na kampanie w TVP i Polskim Radiu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bożena Kręgiel
Niech płacą wszystkim, byle nie Agorze.
odpowiedź
User
Jan Pìerre Doliński
Niech płacą wszystkim, byle nie Agorze.


Natrzyj sobie pëjsÿ czøsnkiem.
odpowiedź
User
Trobek
Nasze pieniadze po prostu nie ma i nie będzie
odpowiedź