SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiceprezeski Heliosa w zestawieniu 50 najbardziej wpływowych kobiet światowej branży kinowej

Wiceprezes i dyrektor zarządzająca siecią kin Helios (Agora) Katarzyna Borkowska i Magdalena Gorzelniak, wiceprezes i dyrektor sprzedaży tej sieci znalazły się w rankingu „Top 50 Women In Global Cinema - 2020”. To jedyne Polki w tym zestawieniu, przygotowanym przez portal CelluloidJunkie.com.

Od lewej: Katarzyna Borkowska i Magdalena GorzelniakArticle

CelluloidJunkie.com już raz piąty zaprezentował ranking najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej. Jak podkreśla redakcja serwisu, w światowym kinie jest bardzo dużo takich postaci, dlatego wybór tylko 50 nie należał do najłatwiejszych. Jury składające się wyłącznie z kobiet wskazało tegoroczne finalistki, starając się – jak podkreślono - zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi regionami geograficznymi świata, osiągnięciami kandydatek i ich talentami. W zestawieniu ex aequo na 26. miejscu znalazły się dwie Polki z sieci kin Helios: Katarzyna Borkowska, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca oraz Magdalena Gorzelniak, wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży.

Katarzyna Borkowska z Heliosem związana jest od ponad 20 lat, od 2007 roku jako dyrektor zarządzająca i wiceprezes. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie całej sieci kin od strony operacyjnej i administracyjnej oraz aktywnie uczestniczy w procesach związanych z otwieraniem nowych kin oraz rewitalizacją istniejących obiektów.

Z kolei Magdalena Gorzelniak w firmie pracuje od 18 lat. Była dyrektorem pierwszego multipleksu sieci kin Helios, dyrektor regionalną a następnie szefową działu zarządzania kinami. Obecnie, jako wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży, odpowiada m.in. za wdrożenie strategii marketingowej i politykę sprzedażową sieci. Nadzoruje działalność działów marketingu, promocji i PR, projektów specjalnych, a także gastronomii kinowej.

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł. Wpływy z biletów do kin Helios zmalały o 19,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Wiceprezeski Heliosa w zestawieniu 50 najbardziej wpływowych kobiet światowej branży kinowej

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nir
Wielka mi firma 3 mce korony i pozamiatane. Już hurtownia wuja Stacha ma lepszy standing
odpowiedź
User
Magda
Wiceprezeski najbardziej wpływowe w chyba Gminnych Spółdzielniach Samopomoc Chłopska
odpowiedź
User
antek
O jeżu, wpływowe na co? Może w branży spożywczej, bo duże kina utrzymują się z popcornu i coli.
odpowiedź