SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP odmawia emisji reklamy Yes z pocałunkiem wioślarki Katarzyny Zillmann i jej partnerki (wideo)

Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję spotu marki biżuterii Yes, w którym pokazywany jest pocałunek wioślarki Katarzyny Zillmann i jej dziewczyny Julii Walczak. Uzasadniła, że może to naruszać wrażliwość widzów.

Katarzyna Zillmann i Julia Walczak w reklamie YesArticle

Nowa kampania reklamowa biżuterii Yes jest prowadzona pod hasłem „Jestem kobietą”. Jej bohaterkami są businesswoman i mama trójki dzieci Aleksandra Żebrowska, wioślarka Katarzyna Zillmann i jej partnerka Julia Walczak, Aleksandra Wiederek-Barańska, która od ponad pięciu lat zachęca do badań i profilaktyki zapobiegającej nowotworom piersi, modelka plus size Bogna Golec oraz Christina Flagmeier, która została modelką w wieku 74 lat.

Natomiast w spocie sponsorskim „Jestem kobietą, bo się nią czuję” wystąpiła Neo Mosa, osoba o płynnej płci.

 

TVP nie pokaże pocałunku Katarzyny Zillmann i jej dziewczyny

Kampania obejmuje telewizję, internet (m.in. platformy VoD i social media), prasę, salony sprzedażowe oraz kina Cinema City. W telewizji została zaplanowana w kanałach wszystkich trzech głównych.

W komunikacie prasowym podano, że Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję spotu w zaproponowanej wersji. Według nieoficjalnych ustaleń TVP zakwestionowała trzy fragmenty, które jej zdaniem mogą naruszać wrażliwość odbiorców. Chodzi o ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską z odsłoniętym dekoltem (kobieta poddała się mastektomii) przeglądającą się w lustrze. TVP zgodziła się na pokazywanie tych ujęć tylko po godz. 20.

Ponadto publiczny nadawca nie zaakceptował emisji o żadnej porze sceny z pocałunkiem Katarzyny Zillmann i jej partnerki. Oficjalnie Telewizja Polska nie komentuje tej sprawy.

Katarzyna Zillmann jest zaangażowana w akcję społeczną „Sport przeciw homofobii”. Tuż po zdobyciu na tegorocznych igrzyskach w Tokio srebrnego medalu w czwórce wioślarskiej Maria Sajdak podczas wywiadu dla TVP Sport wyliczała: „Dziękujemy wszystkim kibicom, mężom, rodzinom, znajomym, którzy dzisiaj wstali...”. - I dziewczynom - dodała Katarzyna Zillmann.

Kreacją nowej kampanii Yes przygotowała agencja 180heartbeats + Jung von Matt. Spoty wyreżyserował Krzysztof Grajper. Za produkcję odpowiada dom produkcyjny F25, a za postprodukcję Xantus. Zdjęcia wykonała Małgorzata Turczyńska.

W wideo wykorzystano fragmenty arii Habanera z opery „Carmen” Georges Bizeta. Licencje do muzyki: Massive Music Warsaw.

Media zaplanował i kupił dom mediowy MullenLowe MediaHub.

TVP nie pokazała spotu Durexu z gejami

W połowie ub.r. Telewizja Polska odmówiła emisji reklamy prezerwatyw Durex, w której wystąpiła para homoseksualistów znanych w internecie jako Jakub i Dawid.

- Na etapie konsultacji z domem mediowym Biuro Reklamy zgłosiło zastrzeżenia do jednej z kreacji planowanej w kampanii. Zastrzeżenie to wynikało w szczególności z dużej ilości skarg widzów, jakie Telewizja Polska otrzymywała na filmy reklamowe zawierające treści intymne - tłumaczył publiczny nadawca.

Jesienią 2019 roku Telewizja Polska nie zgodziła się pokazywać spotu z kampanii „Polska to chory kraj” organizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Jako powód nadawca podał m.in. to, że spot „jest niezgodny z linią programową TVP”.

Dołącz do dyskusji: TVP odmawia emisji reklamy Yes z pocałunkiem wioślarki Katarzyny Zillmann i jej partnerki (wideo)

63 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anonim
Jak to jest... Drukarnia z Łodzi musiała wydrukować ulotki i plakaty dla społeczności LGBT, a TVP może odmówić emisji reklamy? Przecież to telewizja publiczna finansowana z naszych portfelów. Również osób LGBT!
odpowiedź
User
Magda
jacy oni są słabi. myślą, że w ten sposób zablokują tęczę? hahahahah
odpowiedź
User
L.
Żałośni hipokryci. Dziewczyny - LOVE.
odpowiedź