SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kenneth Lowe na czele rady nadzorczej TVN, Jim Samples dalej prezesem i dyrektorem generalnym

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive, został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej TVN. Z kolei Jim Samples, od lipca ub.r. prezes i dyrektor generalny TVN, będzie też pełnił dalej funkcję prezesa Scripps Networks Interactive International.

Jim SamplesArticle

- W ostatnich osiemnastu miesiącach, od kiedy Scripps Networks Interactive jest właścicielem TVN, stacja rozwija się bardzo dynamicznie we wszystkich formatach telewizyjnych. Dotyczy to zarówno kanałów rozrywkowych, informacyjnych, jak i lifestylowych - uzasadnia Kenneth W. Lowe w komunikacie giełdowym Scripps Networks Interactive. - TVN jest w centrum naszych planów rozwijania działalności poza Stanami Zjednoczonymi i liczę na jeszcze bliższą współpracę z zarządem i radą nadzorczą w tym zakresie - dodał.

Jim Samples prezesem i dyrektorem generalnym TVN został w lipcu ub.r., zastąpił Markusa Tellenbacha. Wcześniej, od lutego ub.r., był przewodniczącym rady nadzorczej firmy, przejął tę funkcję po Joe NeCastro. W połowie ub.r. informowano, że ma zostać zatrudniony inny menedżer na stanowisko dyrektora generalnego TVN. Teraz wiadomo, że funkcje prezesa i dyrektora generalnego firmy na stałe będzie pełnił Jim Samples.

- Jestem dumny z pracy, którą wykonał zespół w ostatnich sześciu miesiącach. Przed nami szanse na bliższą współpracę i integrację TVN ze Scripps Networks Interactive - komentuje Samples.

Scripps Networks Interactive kupno 52,7 proc. akcji Grupy TVN od Grupy Canal+ i Grupy ITI sfinalizował w połowie 2015 rok, zapłacił za te udziały 584 mln euro i przejął zadłużenie TVN wynoszące 856 mln euro. Jesienią 2015 roku skupił akcje firmy od inwestorów giełdowych i wycofał ją z warszawskiej giełdy.

Scripps Networks jest właścicielem marek telewizyjnych i internetowych takich jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel oraz Great American Country, które docierają łącznie do ponad 190 milionów odbiorców. Kanały Scripps Networks Interactive są obecne w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

TVN jest nadawcą kanałów ogólnotematycznych TVN, TVN 7 i TTV, kanałów tematycznych TVN24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalnego NTL Radomsko, a także wydawcą grupy serwisów internetowych m.in. Player.pl i TVN24.pl.