SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lokale KFC i Pizza Hut nadal działają w Rosji, AmRest chce urosnąć o ponad 10 proc.

Grupa AmRest podtrzymuje założenia, że w 2022 roku jej przychody mogą wzrosnąć o ponad 10 proc. - powiedział członek zarządu Eduardo Zamarripa podczas telekonferencji dla inwestorów. Zarządzane przez firmę lokale KFC i Pizza Hut nadal są otwarte w Rosji, mimo że zawieszenie ich działalności zapowiedziano w pierwszej połowie marca.

Article

- Na chwilę obecną podtrzymujemy założenia, które wcześniej prezentowaliśmy. Przychody są zgodne z założeniami, czujemy się komfortowo - powiedział Zamarripa. Zwrócił jednak uwagę na presję kosztową, którą odczuwają wszystkie kraje.

Tegorocznym celem spółki jest marża EBITDA na poziomie podobnym, jak w 2021 roku.

Przychody grupy AmRest w ubiegłym roku wzrosły o 25,9 proc. rdr do 1.917 mln euro. Marża EBITDA wyniosła 18,7 proc. wobec 13,2 proc. w 2020 r.

AmRest miał w I kwartale 2022 roku 0,1 mln euro zysku netto j.d. wobec 19,9 mln euro straty rok wcześniej. Przychody grupy wzrosły w tym czasie do 507 mln euro z 380 mln euro przed rokiem.

Koncern chce otworzyć w br. ponad 150 lokali. Zdaniem członka zarządu Amrestu, w związku z zerwaniem łańcuchów dostaw, można się spodziewać większej liczby otwarć w drugiej połowie bieżącego roku.

AmRest tłumaczy, dlaczego lokale KFC i Pizza Hut nadal działają w Rosji

W pierwszej połowie marca AmRest Holdings informował o rozpoczęciu proces czasowego zawieszenia działalności marek KFC i Pizza Hut w Rosji.

Zamarripa wyjaśnił w piątek, że restauracje nadal działają, ale grupa jest w trakcie negocjacji z właścicielami brandów.

Sieć grupy AmRest w Rosji liczyła na koniec ubiegłego roku 278 lokali (w tym 6 w Armenii i 5 w Azerbejdżanie). 62 proc. restauracji jest zlokalizowanych pomiędzy Sankt Petersburgiem i Moskwą.

AmRest jest franczyzobiorcą marek KFC i Pizza Hut należących do amerykańskiej spółki Yum Brands.

Z początkiem lutego br. Burger King Europe rozwiązał umowy dotyczące rozwoju marki Burger King w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Operator Burger Kinga, AmRest zapowiedział jednak, że będzie kontynuował prowadzenie 93 lokali Burger King w Polsce i na pozostałych na wymienionych rynkach, z zgodnie z obowiązującymi podpisanymi umowami franczyzowymi.

Dołącz do dyskusji: Lokale KFC i Pizza Hut nadal działają w Rosji, AmRest chce urosnąć o ponad 10 proc.

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zxc
Lubiłem Pizzę Hut, ale po takim info...
odpowiedź
User
hmm
I niech tam działają, chwała im za to.
odpowiedź
User
Maniek
Kolejna firma biadoląca jakie to ciężkie czasy bo przychody wzrosły tylko o25%
odpowiedź