SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kierownictwo „Wyborczej” proponuje zarządowi Agory „reset relacji”

Adam Michnik wraz z wicenaczelnymi „Gazety Wyborczej” chce resetu relacji z zarządem Agory, aby „dyskusję o połączeniu Wyborczej, Wyborcza.pl i Gazeta.pl rozpocząć od początku, bez zbędnego pośpiechu i w duchu wzajemnego zaufania” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"; fot. Wyborcza.plArticle

Naczelni „Gazety Wyborczej” w piątek w wewnętrznym mailu poinformowali swoje redakcje, że dzień wcześniej Adam Michnik, Jarosław Kurski, pozostali wicenaczelni tytułu (Aleksandra Sobczak, Roman Imielski, Bartosz T. Wieliński i Mikołaj Chrzan) oraz dyrektor operacyjny Wojciech Bartkowiak spotkali się z zarządem Agory.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Celem spotkania było „zakończenie kryzysu wokół przyszłości Wyborczej”. Naczelni stwierdzają jednak, że mimo spotkania kryzys „nie został zażegnany”, bo zarząd przedstawił „niejasną, ogólnikową koncepcję proponowanego połączenia Wyborczej, Wyborcza.pl z Gazeta.pl oraz wezwał do wyznaczenia ludzi, którzy mieliby ten proces koordynować”.

Kierownictwo „Wyborczej” zgadza się, że połączenie jest koniecznością, ale odnosi wrażenie, że zarząd nie ma pełnej wiedzy na temat funkcjonowania Wyborcza.pl i „nie dostrzega, iż konieczne jest utrzymanie przez kompetentne osoby wyznaczone przez redakcję i wydawcę Wyborczej kontroli nad całością dotyczącego ją biznesu”.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/agora-praca-zatrudnienie-mniejsze-kina-helios ##

W związku z tym naczelni dziennika zaproponowali zarządowi „RESET relacji (…), tak by dyskusję o połączeniu Wyborczej, Wyborcza.pl i Gazeta.pl rozpocząć od początku, bez zbędnego pośpiechu i w duchu wzajemnego zaufania”. Jak podkreślają autorzy maila, rozwiązania muszą gwarantować rozwój „Wyborczej” i Wyborcza.pl oraz „chronić niezależność jej Redakcji, jej dziennikarzy i pracowników”. Kierownictwo dziennika oczekuje „konstruktywnej odpowiedzi Zarządu” na ich propozycję.

Konflikt naczelnych "Wyborczej" z zarządem Agory

Zarząd Agory w środę poinformował, że zamierza połączyć segment prasowy spółki (obejmujący głównie „Gazetę Wyborczą” i Wyborcza.pl) i pion Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy „realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A.”. Firma zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczących działalności internetowej. W mailu do pracowników zarząd tłumaczy ruch "konfliktem modeli biznesowych" i "wewnętrzną konkurencją".

Przeciwko planowanemu połączeniu i zwolnieniu wydawcy „Wyborczej” Jerzego Wójcika zaprotestowali naczelni tytułu i część dziennikarzy. Pod listem dziennikarzy podpisało się już ponad 230 osób.

Naczelni „Wyborczej” uważają, że to Wójcik powinien odpowiadać za połączenie segmentu prasowego spółki z portalem Gazeta.pl. Jak dodają, proces powinien opierać się na rozszerzeniu i rozwinięciu modelu subskrypcji cyfrowej. Nie zgadzają się też na kierowanie serwisem Wyborcza.pl przez szefów Gazeta.pl.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kierownictwo „Wyborczej” proponuje zarządowi Agory „reset relacji”

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gkl
a byli tacy piekni, amerykanscy;)
odpowiedź
User
lolek
wczoraj giewu napisala artykul jak to Niemcy wprowadzili nas do cywilizowanego swiata. Nie będę płakał jak upadniecie. Oby rychło.
odpowiedź
User
Kuba
Piaskownica! Od tego się zaczęło i tak się zakończy.
odpowiedź