SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Popek znów prowadzi „W kontrze”. Odchodzi Jarosław Jakimowicz

Do prowadzenia weekendowego magazynu TVP Info po trzech miesiącach przerwy wróciła Anna Popek, zastępując tam Jarosława Jakimowicza. Nadal będzie w gronie gospodarzy „Pytania na śniadanie” w TVP2 i „Wstaje dzień” w TVP Info.

kadr z "W kontrze", fot. TVP INFOArticle

Pierwszy raz po przerwie Anna Popek poprowadziła „W kontrze” w piątek, razem z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską, która do grona gospodarzy programu dołączyła w kwietniu, w miejsce Popek.

Natomiast teraz Anna Popek w magazynie zastąpiła Jarosława Jakimowicza. O odsunięciu aktora od prowadzenia „W kontrze” portal Wirtualnemedia.pl poinformował jako pierwszy w środę.

Centrum informacji Telewizji Polskiej przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że drugim duetem gospodarzy „W kontrze” pozostaną Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski. - Jednocześnie Anna Popek nadal będzie współprowadzącą „Pytanie na śniadanie” oraz „Wstaje dzień” w TVP Info - zaznaczyło.

Anna Popek w TVP od ponad 20 lat

Anna Popek z Telewizją Polską jest związana od końcówki lat 90. Od 1999 roku pracowała w TVP1 jako prezenterka oprawy i prowadząca „Kawę czy herbatę”. Potem przez wiele lat prowadziła „Pytanie na śniadanie”, a przez pewien okres także program „Załóż się”. Była też związana z TVP Wrocław i TVP Katowice.

Kiedy w styczniu 2016 roku do zarządu spółki weszli Jacek Kurski i Maciej Stanecki, razem z Danutą Holecką i Przemysławem Babiarzem towarzyszyła im podczas pierwszej wypowiedzi dla mediów. Wiosną 2016 roku wróciła do TVP1, od kwietnia do czerwca była jednym z gospodarzy programu „Świat się kręci”. Potem prowadziła m.in. programy „Akcja wakacje”, „Zatrzymaj chwile”, „Po prostu zdrowie” i „Dzień dobry Polsko” w TVP1, „Halo Polonia” w TVP Polonia oraz „Szeptem” w TVP2.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od wiosny 2017 do połowy 2018 roku była szefową PAP Life, lifestylowego serwisu Polskiej Agencji Prasowej. Po powrocie do TVP współprowadziła m.in. niektóre wydania porannego pasma „Wstaje dzień” i weekendowy magazyn „W kontrze” w TVP Info. W kwietniu br. po 7 latach przerwy wróciła natomiast do „Pytania na śniadanie”.

Od listopada 2020 roku Anna Popek prowadzi w radiowej Trójce niedzielną audycję „Leniwe przedpołudnie”, a od połowy 2019 roku ma cotygodniowy program „Między nami kobietami” w Polskim Radiu 24.

Napisała kilka książek lifestyle’owych, a także „Obrączki. Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich”. W połowie 2021 roku współprowadziła kongres Partii Republikańskiej.

„W kontrze” od 2020 roku

„W kontrze” na antenie TVP Info pojawiło się jesienią 2020 roku, początkowo wszystkie wydania prowadzili Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek. Cykl jest emitowany w soboty i niedziele rano (obecnie zaczyna się o godz. 8:30).

Magdalena Ogórek z programem rozstała się na początku ub.r., u boku Jarosława Jakimowicza zastąpiła ją Agnieszka Oszczyk. Równocześnie pojawił się drugi duet gospodarzy: Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

Potem Jakimowicz prowadził „W kontrze” razem z Anną Popek, a kiedy ta w kwietniu br. wróciła do „Pytania na śniadanie”, w cyklu TVP Info w jej miejsce pojawiła się Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Jarosław Jakimowicz bez "Pytania na śniadanie"

W czerwcu Jarosław Jakimowicz zakończył współpracę z „Pytaniem na śniadanie” w TVP2, do którego przygotowywał wywiady o tematyce sensacyjno-kryminalnej. - Niedawno wydawca powiedział, że teraz jest inna polityka, że program trochę nijak ma się do tego, co robimy na antenie. Taka była decyzja - tłumaczył aktor.

Niedawno sąd drugiej instancji prawomocnie oddalił prywatny akt oskarżenia złożony przez Jarosława Jakimowicza wobec dziennikarza i pisarza Piotra Krysiaka. Chodzi o wpis facebookowy z relacją kobiety z Wielkiej Brytanii twierdzącej, że zgwałcił ją „gwiazdor publicystyki TVP Info”.

Natomiast Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił zażalenie pełnomocnika oskarżycieli prywatnych na decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu sprawy Jarosława Jakimowicza. Skierowano ją z powrotem do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza. Sprawa dotyczy wpisów internetowych Jakimowicza skierowanych do pracowników TVN i Tomasza Sekielskiego.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 265 788 osób, co dało 4,66 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 16,5 proc.).

Dołącz do dyskusji: Anna Popek znów prowadzi „W kontrze”. Odchodzi Jarosław Jakimowicz

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hrumek
Nie oglądamy Popka TVP....wchodziła Kurskiemu a ten śmiał i udawał następny pupilek
odpowiedź
User
V
patologia zastąpiła inną patologię
odpowiedź
User
Aha
Opłacało się pisać do szanownego, wielebnego pana ministra towarzysza-Dworczyka. Posadka jest. Gret success. Pani Popek jest infantylna. Poza tym bitch.
odpowiedź