SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kina Cinema City i Helios będą otwarte od 3 lipca, część kin Mutlikino już od 19 czerwca

Od 3 lipca po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa otwarte zostaną wszystkie kina Cinema City w Polsce i większość kin Helios. Sieć Multikino część swoich obiektów otworzy już w najbliższy piątek.

fot. materiały prasoweArticle

Koncern Cineworld, do którego należy Cinema City, podał harmonogram otwarć swoich kin w większości krajów, w których jest obecny. Od 26 czerwca znów będą działały kina Cinema City w Czechach i na Słowacji, od 3 lipca - w Polsce i Bułgarii, od 9 lipca - w Izraelu, a od 10 lipca - w USA i Anglii. Prawdopodobnie 3 lipca zostaną też otworzone kina na Węgrzech i w Rumunii.

Cineworld swoją decyzję uzasadnia tym, że na drugą połowę lipca zaplanowano dwie duże premiery: „Tenet” Christophera Nolana i animacja Disneya „Mulan”.

Jak będą działać kina Cinema City w Polsce?

W Polsce kina z powodu epidemii koronawirusa zostały zamknięte w połowie marca, a ponownie mogą być otwarte od 6 czerwca, przy czym w każdej sali może być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Przy czym trzech czołowych operatorów kinowych nie wznowiło jeszcze działalności swoich obiektów.

Polski oddział Cinema City zapowiedział, że po otwarciu kin zarówno pracownicy będą musieli nosić maseczki i rękawiczki, a widzowie - maseczki. W kilku miejscach w każdym kinie będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk, toalety i sale kinowe będą regularnie dezynfekowane i czyszczone.

Kina będą mogły odwiedzać osoby niekaszlące, mające temperaturę ciała poniżej 38 stopni oraz te, które przez ostatnie dwa tygodnie nie miały kontaktu z zarażonymi koronawirusem.

Firma poinformowała, że w jej kinach tak jak przed przerwą będzie można kupować napoje i przekąski.

Tęskniliście? Bo my bardzo 🧡 Już wkrótce ponownie przywitamy Was w Cinema City. Pewnie macie wiele pytań i zastanawiacie...

Opublikowany przez Cinema City Poland Środa, 17 czerwca 2020

Co z ważnością kart Cinema City Unlimited?

Na początku kwietnia Cinema City poinformowało, że zawiesza pobór opłat comiesięcznych za karty Unlimited w okresie, w którym kina są zamknięte, a czas ważności kart zostanie wydłużony o ten okres.

- Jeśli opłaciłeś abonament w ramach miesięcznego planu płatności, Twoja karta Unlimited pozostanie aktywna w okresie braku dostępu do kin, a opłaty, które zostały w tym czasie pobrane będą automatycznie przeniesione na kolejny okres rozliczeniowy, po otwarciu kin. Jeśli opłaciłeś abonament Unlimited z góry za cały rok w ramach rocznego planu płatności, ważność Twojej karty Unlimited zostanie wydłużona o okres, w którym kina będą pozostawały zamknięte - opisano.

W maju posiadacze kart Unlimited mogli za darmo aktywować 60-dniowy dostęp do platfrmy Audioteka z audiobookami i podcastami.

Po otwarciu kin Cinema City użytkownicy kart Unlimited z miesięcznym planem rozliczeniowym, który opłacili go w okresie zamknięcia kin, będą mieli aktywny dostęp.

- Opłaty, które zostały pobrane za okres, w którym korzystanie z usługi Unlimited było niemożliwe, zostaną automatycznie przeniesione na okres rozliczeniowy, po otwarciu kin. Oznacza to, że w pierwszym miesiącu bezpośrednio po ponownym otwarciu kin, nie będziemy obciążać opłatami za pierwszą należną płatność a płatność za kolejny okres abonamentowy może zostać proporcjonalnie obniżona jeśli ww. okresie została pobrana więcej niż jedna opłata. Rekompensata zostanie naliczona automatycznie zgodnie z wartością pobranych opłat przed wyłączeniem systemu automatycznych obciążeń w dniu 12 kwietnia 2020 r. -opisała firma.

- Jeśli masz zaległe saldo sprzed naszego zamknięcia lub Twoja karta płatnicza powiązana z kontem Unlimited straciła ważności, skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać szczegółowe informacje. Aktualizacji danych płatności oraz dokonania zapłaty zaległego abonamentu można dokonać poprzez swoje konto online - poinformowała.

W przypadku posiadaczy kart Unlimited z rocznym planem usługa została automatycznie przedłużony o okres przymusowego zamknięcia kin.

Ponadto wszyscy użytkownicy kart Unlimited dostaną dodatkowo jeden bilet dla wybranej osoby na film 2D, można go będzie wykorzystać do końca września.

W Polsce Cinema City jest operatorem 34 kin (w tym 6 z salami 4DX i w 6 kinach M IMAX) w 19 miastach. Firma należy do koncernu Cinema City International, do którego należą też kina w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech, w Izraelu, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Według sprawozdania złożonego w KRS spółka Cinema City Poland od grudnia 2017 do listopada 2018 roku zanotowała 353,2 mln zł wpływów z wyświetlania filmów, 31,3 mln zł z reklam i 118,9 mln zł z gastronomii.

Kina Helios też otwarte od 3 lipca

Agora przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że większość kin Helios zostanie otworzona 3 lipca. - Może się zdarzyć, iż niektóre obiekty pozostaną zamknięte, jeśli nie uda nam się do tego czasu zawrzeć nowych umów najmu z deweloperami - zaznaczyła Nina Graboś, dyrektor ds komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Z racji obecności na giełdzie Agora podała kilka informacje o wpływie zamknięcia kin na działalność Heliosa. Pod koniec maja prezes Heliosa Tomasz Jagiełło stwierdził, że w tym okresie koszty bieżące firmy wynosiły tylko 2 mln zł miesięcznie.

- Nie ma w ogóle odpłatności za kopie filmowe, czynsze zostały obniżone decyzją administracyjną, mamy obniżenie wynagrodzeń stałych pracowników o 20 proc. w związku z tarczą antykryzysową, zawieszenie współpracy z osobami współpracującymi na elastycznych formach zatrudnienia, koszty energii spadają nam o trzy czwarte - wyliczył Jagiełło.

W pierwszym kwartale br. w kinach Helios wpływy ze sprzedaży biletów zmalały o 19,8 proc. do 61,6 mln zł, ze sprzedaży barowej - o 16,5 proc. do 25,8 mln zł, a z reklam - o 7,2 proc. do 6,4 mln zł. Według danych Boxoffice.pl we wszystkich kinach w kraju sprzedano 12,2 mln, wobec 18,8 mln rok wcześniej. Na koniec marca do Heliosa należało 49 kin z 277 salami mogącymi pomieścić 52,4 tys. widzów.

Część kin Multikino czynna od 19 czerwca

W czwartek Multikino poinformowało, że w najbliższy piątek zostaną otwarte jego kina w Poznaniu (Poznań 51, Stary Browar, Malta), aglomeracji warszawskiej (Multikino Ursynów, Targówek, Wola, Złote Tarasy, Młociny, Pruszków) oraz w Zgorzelcu. Pozostałe kina sieci Multikino wznowią działalność 3 lipca.

- Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo, żeby każde z nich było dobrze przygotowane. Pierwsze kina wznawiają działalność 19 czerwca br., a pozostałe Multikina uruchomimy 3 lipca br. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów w sieci Multikino wdrożyliśmy rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu – tłumaczy Paweł Świst, prezes Multikina.

We foyer kin sieci Multikino oraz w toaletach ulokowano stacje do dezynfekcji rąk, a obsługa multipleksów została wyposażona w przyłbice. Każde Multikino posiada specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas oraz materiały informacyjne przypominające o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny. W toaletach, które są na bieżąco sprzątane, znajdują się instrukcje dla klientów dotyczące prawidłowego mycia rąk. Ponadto w salach kinowych regularnie dezynfekowane są punkty częstego styku, jak klamki, podłokietniki i poręcze.

- Zgodnie z rządowymi wytycznymi widzowie na terenie kina powinni mieć zakryte usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem bądź nabyć je online poprzez stronę multikino.pl lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Multikina - opisuje Paweł Świst.

Multikino poinformowało, że od 19 czerwca w jego kinach będą wyświetlane m.in. filmy, które z powodu epidemii miały krótszą dystrybucję albo wogóle nie były pokazywane w kinach: „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Niewidzialny człowiek”, „Swingersi”, „365 dni”, „Zenek” oraz „Najświętsze serce”. Multikino przypomni też hity ostatnich lat: „Thor: Ragnarok”, „Joker”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”.

26 czerwca na ekrany wejdzie dramat „Tylko sprawiedliwość”, a w lipcu m.in. film biograficzny „Zdrajca”, romans „Coś się kończy coś zaczyna”, romans muzyczny „Na topie” i romans obyczajowy „#tuiteraz” oraz „Polowanie”. Pokazywane też będą filmy dla dzieci: „Naprzód”, „Gang zwierzaków”, „Zwierzogród”, od początku lipca „Czworo dzieci i coś”, od 24 lipca „Mulan", a od 31 lipca „Spongebob film: na ratunek”.

Do Multikina należy 45 kin z 322 ekranami w 37 miastach. W połowie ub.r. firma przejęła 12 kin od Cinema 3D.

Dołącz do dyskusji: Kina Cinema City i Helios będą otwarte od 3 lipca, część kin Mutlikino już od 19 czerwca

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
uiui
geszeft kaput aj waj
odpowiedź
User
Magda
Jeśli ktoś nie ma temperatury i nie kaszle, to znaczy, że nie jest nosicielem koronawirusa?
odpowiedź
User
Danka
Ten biznes trzeba zwijać i to szybko. A te multi przerobić na... nocne apartamentowce
odpowiedź