SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kino Atlantic pokazuje, jak działają organizacje społeczne

Pod hasłem „Organizacje społeczne. To działa!” w Kinie Atlantic trwa kampania przybliżająca zasady działania różnych organizacji społecznych. Kino wspiera w ten sposób rozwój społecznej tkanki miasta, a także budowę szeroko rozumianej lokalnej perspektywy.

Article

W październiku 2018 r. kilkadziesiąt organizacji społecznych połączyło siły, aby pokazać, co robią i jaki ma to wpływ na codzienne życie ludzi. Efektem tej współpracy jest ogólnopolska kampania „Organizacje społeczne. To działa”.

– Celem kampanii jest podkreślenie wagi i zróżnicowania trzeciego sektora. W ramach kampanii publikowane są w mediach społecznościowych autorskie materiały wizualne dotyczące wybranej kategorii działań organizacji np.: edukacji, sportu kultury, lokalności, ekologii, czy praw człowieka. Bohaterami i bohaterkami krótkich wideo i fotoreportaży są zarówno osoby działające na rzecz organizacji społecznych jak i ludzie, do których adresowane są ich działania – mówi Dorota Setniewska, koordynatorka kampanii.

Filmy prezentujące działania różnych organizacji społecznych od 6 września wyświetlane są w warszawskim Kinie Atlantic.

– Chcemy by kino Atlantic było dla mieszkańców miasta naturalnym miejscem spotkań, gdzie można obejrzeć nagrodzone na festiwalach filmy przedpremierowo, spotkać ciekawych twórców, porozmawiać po filmie przy kawie, czy poznać nowych ludzi na spotkaniu autorskim. Kino nasze ma także być miejscem, które poszerza perspektywę, które angażuje i inspiruje widza, dlatego też nie mieliśmy wątpliwości by w naszym kinie pokazywać, jak ważne są organizacje społeczne. My wierzymy, że to działa –  mówi Krzysztof Konopacki, szef Kina Atlantic.

Wrześniowy film dotyczy działalności organizacji wspierających edukację.

Działania w ramach kampanii dodatkowo obejmują platformy społecznościowe: Facebooka, Twittera, YouTube'a, Instagrama i stronę internetową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Atlantic pokazuje, jak działają organizacje społeczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl