SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje Knajp.pl. Pomoże restauratorom w dobie lockdownu gastronomii

Wystartował serwis Knajp.pl. Platforma ma pozwalać restauratorom na sprzedaż pozycji z ich menu w sieci bez ponoszenia kosztów prowizji. Inicjatywa ma za zadanie wsparcie branży gastronomicznej zablokowanej rosnącą pandemią koronawirusa.

Article

Trwa kolejna fala pandemii koronawirusa. Każdego dnia rośnie w Polsce liczba nowych zarażeń, a także przypadków śmierci spowodowanych przez Covid-19.

Wzrastające zagrożenie spowodowało, że rząd wprowadził restrykcje, które dotyczą m.in. branży gastronomicznej. Bary i restauracje zostały zamknięte dla gości, istnieje jedynie możliwość sprzedaży posiłków przez internet.

Knajp.pl na ratunek restauratorom

Podczas wiosennego lockdownu spowodowanego koronawirusem w Warszawie powstała inicjatywa o nazwie #WspieramGastro, w ramach której wystartowała strona internetowa wspieramgastro.warszawa.pl.

Pozwalała ona stołecznym restauratorom na sprzedawanie przez internet ich oferty bez ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci prowizji dla właściciela platformy.

Dzięki stronie w okresie wiosennym warszawskie lokale zaoszczędziły - według szacunków -  ponad 200 tys. zł.

Czytaj także: Szczepionka przeciwko COVID-19 dla pierwszych osób jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Teraz, w obliczu kolejnych restrykcji związanych z pandemią wystartował serwis Knajp.pl, który działa w całej Polsce, a nie tylko w Warszawie. Według zapowiedzi każdy z polskich restauratorów może być obecny w serwisie i oferować swoje menu odbiorcom bez dodatkowej prowizji.

Twórcami Kanjp.pl jest trójka warszawskich restauratorów: Tomasz Czudowski (Ale Wino, Forty, Kukułka), Enio Chłapowski-Myjak (Mr. OH, MISS TI) oraz Michał Juda (Youmiko Vegan Sushi).

- Po sporym lokalnym sukcesie portalu w czasach lockdownu byliśmy zajęci otwieraniem na nowo naszych restauracji. Nie zapomnieliśmy jednak o realiach epidemii i o nadchodzącej drugiej fali, której rozmiarów i tempa nie sposób było jednak przewidzieć - zaznacza cytowany przez serwis Ouichef Tomasz Czudowski. - Przez ten czas przygotowaliśmy kolejną odsłonę portalu, która obejmie zasięgiem wszystkie miasta. Jesteśmy silniejsi o doświadczenia z pierwszej fali, gdzie lockdown ponownie zaskakuje całą branżę z dnia na dzień, po ogłoszonym rozporządzeniu rządu zamykającym restauracje.  Zachęcamy knajpy z całej Polski do dołączania a gości do wspierania gastronomii i zamawiania jedzenia do domu bezpośrednio ze swoich ulubionych KNAJP(.pl)”.

Czytaj także: Po przejściu COVID-19 przeciwciała utrzymują się zwykle do siedmiu miesięcy

Jak działa serwis Knajp.pl?

Nie ma tu prowizji od każdej dostawy, jest tylko jeden abonament, uzależniony od liczby dostaw.

Liczba zamówień

Miesięczny abonament

do 90 zamówień / miesiąc

119,20 zł netto / miesiąc

do 250 zamówień / miesiąc

199,20 zł netto / miesiąc

bez limitu zamówień

359,20 zł netto / miesiąc

 

Przy 90 zamówieniach w miesiącu koszt jednego zamówienia kształtuje się w wysokości 1,33 zł. Dla porównania popularne agregatory inkasują od 15 proc. do 30 proc. za każde zamówienie.

Twórcy serwisu deklarują przy tym, iż przy znacznym zwiększeniu restauracji w systemie będą mogli obniżyć miesięczne koszty abonamentu.

Liczba zamówień

Miesięczny abonament

do 90 zamówień / miesiąc

89,40 zł netto / miesiąc

do 250 zamówień / miesiąc

149,40 zł netto / miesiąc

bez limitu zamówień

299,40 zł netto / miesiąc

 

W serwisie Knajp.pl można wybrać zarówno formę płatności – PayU, kartą czy gotówką przy odbiorze, sposób dostarczenia - dowóz, osobisty odbiór na miejscu i dokładny termin dostawy.

Dołącz do dyskusji: Startuje Knajp.pl. Pomoże restauratorom w dobie lockdownu gastronomii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fajna sprawa
Czyżby w końcu coś pozytywnego?
odpowiedź