SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kobiety chcą pracować w L'Oréal, mężczyźni w Google

Zawodowe wybory kobiet i mężczyzn są podobne do ich wyborów konsumenckich – wynika z badania Universum Professional Survey 2010.

Kobiety chcą pracować w L'Oréal, mężczyźni w Google

Jak wynika z badania Universum Professional Survey 2010, przeprowadzonego wśród 17 tys. polskich profesjonalistów, kobiety i mężczyźni cenią odmienne branże oraz postrzegają różne firmy jako idealnych pracodawców.
 

 

Ranking Idealny Pracodawca 2010 według profesjonalistów z podziałem na płeć

Zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie zwracają się w stronę pracodawców wytwarzających bliskie im produkty. Na przykład kobiety dużo chętniej niż męczyźni widziałyby się w roli pracowników takich firm jak: L'Oréal (wśród kobiet na 1. miejscu, a wśród mężczyzn na 56.), Nestlé (odpowiednio: 6. i 26. miejsce) czy Unilever (odpowiednio: 9. i 26. miejsce). Natomiast mężczyźni chętniej niż kobiety objęliby posady np. w takich firmach jak: Grupa Żywiec (wśród mężczyzn na 5. miejscu, a wśród kobiet na 16.), Toyota (odpowiednio: 12. i 29. miejsce) czy Nokia (odpowiednio: 13. i 38. miejsce). Są jednak na rynku także takie firmy, które z różnych względów przyciągają obie grupy.

Badanie Universum wskazuje także na znaczne różnice w wyborze branży pomiędzy kobietami i mężczyznami. Wśród profesjonalistek najpopularniejsze są: edukacja/nauczanie, sektor rządowy i publiczny, reklama/marketing, audyt/podatki oraz ochrona zdrowia. Z kolei mężczyźni częściej pracują w takich działach gospodarki jak: inżynieria, budownictwo, telekomunikacja oraz logistyka.

Choć badanie wskazuje na wiele różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami, ujawnia także występujące pomiędzy nimi podobieństwa. Polscy profesjonaliści, niezależnie od płci, mają te same cele w swojej karierze oraz podobne oczekiwania co do warunków zatrudnienia i możliwości rozwoju.

Najważniejszymi karierowymi celami Polaków pozostaje stabilne zatrudnienie, możliwość osiągnięcia poziomu eksperta na swoim stanowisku oraz uzyskanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Gdy chodzi o warunki pracy, tak kobiety jak i mężczyźni wysoko cenią sobie profesjonalne szkolenia i szanse na rozwój, zapewniane przez pracodawcę. Niemalże równie istotne jest dla nich bezpieczeństwo zatrudnienia oraz możliwość kontroli nad godzinami pracy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kobiety chcą pracować w L'Oréal, mężczyźni w Google

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl