SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koma Nord wdrożyła LANDesk w EFL

System do zarządzania infrastrukturą PC w Europejskim Funduszu Leasingowym

Koma Nord z Gdyni, spółka należąca do Grupy Koma, zakończyła wdrożenie systemu do zarządzania infrastrukturą PC w Europejskim Funduszu Leasingowym, który jest liderem w polskim sektorze usług leasingowych.

System LANDesk został zainstalowany w centrali Europejskiego Funduszu Leasingowego we Wrocławiu.  Obejmuje swoim zasięgiem wszystkich użytkowników komputerów w centrali firmy i kilkunastu centrach regionalnych- łącznie ok. 500 stacji. Po objęciu instalacją użytkowników mobilnych liczba obsługiwanych stacji wzrośnie do 850.

LANDesk Management Suite to sztandarowy produkt na rynku systemów do zarządzania środowiskiem PC. Pozwala na sprawne zarządzanie infrastrukturą IT, poprzez zdalne wykonywanie kluczowych zadań związanych z obsługą systemów i użytkowników, takich jak dystrybucja oprogramowania w krótkim czasie, zdalne rozwiązywanie problemów użytkowników na stacjach roboczych, podejmowanie decyzji o zakupach w oparciu o stale aktualną inwentaryzacyjną bazę sprzętu i oprogramowania, pomiar i zarządzanie licencjami czy wreszcie naprawę uszkodzonego oprogramowania.

Wdrożenie systemu dało możliwość standaryzacji systemów operacyjnych oraz użytkowanych aplikacji. System monitoruje zasoby sprzętowe oraz oprogramowanie sprawdzając je pod kątem legalności oraz liczebności licencji. Dzięki wdrożeniu LANDesk Management Suite służby informatyczne EFL są w stanie w szybciej, wygodniej i efektywniej udzielać pomocy użytkownikom, niezależnie od ich lokalizacji. System pozwala również na sprawną dystrybucję nowego oprogramowania, aktualizację już zainstalowanych aplikacji i wprowadzanie zmian w konfiguracji systemów operacyjnych komputerów.

Zespół projektowy złożony z inżynierów Koma Nord oraz EFL zakończył wdrożenie kompletnego systemu do zarządzania środowiskiem PC w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Koma Nord jest kluczowym partnerem LANDesk Software w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koma Nord wdrożyła LANDesk w EFL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl