SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komercyjne uruchomienie usługi "Push to talk" w Plus GSM

Plus GSM 17 czerwca br. wprowadza nową sługę komunikacji grupowej "Push to talk" (Naciśnij i mów). Poszerza ona zakres funkcji telefonu komórkowego, umożliwiając komunikację głosową realizowaną przez pakietową sieć transmisji danych UMTS/EDGE/GPRS.

Usługa ta stanowi połączenie telefonu komórkowego z "walkie talkie" o rozszerzonej funkcjonalności, pozwalającej na obsługę połączeń grupowych i uniemożliwiającej prowadzenie nasłuchu przez osoby niepożądane. Głos przesyłany jest jednokierunkowo do osoby lub grupy osób zdefiniowanych w telefonie nadawcy - informuje firma w komunikacie prasowym.

Wysłanie wiadomości głosowej jest bardzo proste: wystarczy nacisnąć specjalny przycisk w telefonie i nie zwalniać go do zakończenia wypowiedzi. Użytkownik może definiować grupy, w ramach których wymieniane będą komunikaty głosowe. Może również udostępniać grupy kolejnym abonentom usługi przez wysyłanie zaproszeń.

Usługa PTT może stanowić atrakcyjną propozycję nie tylko dla służb ratowniczych, ale także dla klientów indywidualnych oraz firm wymagających od pracowników przekazywania na bieżąco swoich statusów czy raportów. Funkcję połączeń grupowych można wykorzystać w rozwiązaniach korporacyjnych przez tworzenie grup użytkowników na poziomie firmy, oddziału lub departamentu. Jest ona też niezwykle przydatna przy organizacji imprez masowych.

Usługa dostępna od jutra dla klientów biznesowych, aktywowana przez Dział Obsługi Klienta, może być uruchomiona na stałe (subskrypcja miesięczna), na jeden dzień, trzy dni lub tydzień. Cena za korzystanie z usługi przez klientów biznesowych wynosi: jeden dzień - 3,28 zł, 3 dni - 8,20 zł, tydzień - 16,39 zł, subskrypcja miesięczna - 50 zł (ceny netto).

W najbliższych dniach Polkomtel S.A. udostępni usługę Push to talk także klientom indywidualnym. Jej aktywacja będzie możliwa również za pomocą powszechnie stosowanych metod - przez SMS, IVR lub E-BOK.

W aktualnej ofercie Plus GSM dostępne są następujące telefony dedykowane do obsługi Push to talk: Nokia 6020, Nokia 5140 i Nokia 6260.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komercyjne uruchomienie usługi "Push to talk" w Plus GSM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl