SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komitet Ochrony Praw Dziecka i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej z kampanią społeczną na temat przemocy domowej wobec dzieci

Pod hasłem „Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony" ruszyła kampania społeczno-edukacyjna Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Jej celem jest profilaktyka i edukacja w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Article

Policyjne statystyki informują, że w 2018 r. blisko 250 tys. osób w Polsce było dotkniętych lub zagrożonych przemocą domową.

Z naszych doświadczeń wynika, że w wielu rodzinach, w których dorośli skupieni są na konflikcie i nie potrafią poradzić sobie ze stresem, ofiarą staje się dziecko. Dziecko, które w tej sytuacji samo potrzebuje szczególnego wsparcia, może stać się ofiarą przemocy psychicznej: przedmiotem gry, manipulacji, nadużyć i zaniedbań ze strony rodziców. Czasem drobne nieporozumienia, codzienne sprzeczki w tzw. „dobrych domach”, urastają do rangi poważnych problemów, których nierozwiązywanie może stać się źródłem przemocy – mówi Mirosława Kątna, przewodnicząca zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

W zainicjowanej właśnie kampanii „Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony" Komitet Ochrony Praw Dziecka i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej skupiają się na problemie przemocy wobec dzieci i jej tragicznych skutkach. Należą do nich zaburzenia osobowości, trudności w budowaniu relacji z ludźmi, powielanie złych schematów w dorosłym życiu.

W przygotowanym na potrzeby akcji spocie reklamowym widzimy dziecko, na którego plecach wyłania się tatuaż - symbol doświadczanej przemocy.

Oprócz wideo, na potrzeby kampanii przygotowano materiały edukacyjne, (ulotki, broszury, plakaty), webinaria dla specjalistów pracujących z rodziną, rodziców, nauczycieli, kuratorów, policji oraz konspekty dla ekspertów pracujących z rodzinami (scenariusze zajęć i warsztatów).

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada Agencja Reklamowa Radna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komitet Ochrony Praw Dziecka i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej z kampanią społeczną na temat przemocy domowej wobec dzieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Ciekawe, czy ktoś zauważy słonia w menażerii, czyli że źródłem przemocy wobec dzieci jest konkubinat.
0 0
odpowiedź