SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórki jednak nie szkodzą?

Raport przygotowany przez nowozelandzką Szkołę Medycyny Wellington pokazuje ...

Raport przygotowany przez nowozelandzką Szkołę Medycyny Wellington pokazuje, że od roku 1987 – kiedy w tym kraju pojawiły się pierwsze telefony komórkowe – nie zanotowano wzrostu częstotliwości występowania raka.

Raport opublikowany w „New Zealand Medical Journal” to kolejny głos w dyskusji na temat szkodliwości telefonów komórkowych. Lekarze z Wellington zbadali statystyki dotyczące przypadków raka w Nowej Zelandii w latach 1987-1998. Pod uwagę brano chorych w wieku od 20 do 69 lat. Wyniki porównano z danymi na temat telefonii komórkowej.

Naukowcy chcieli sprawdzić, czy występuje zależność pomiędzy wzrostem popularności telefonii komórkowej i przypadkami złośliwych guzów, szczególnie głowy i szyi (badania dozymetryczne wykazują, że te partie ciała przyjmują największe dawki promieniowania z telefonu). Zajęto się też innymi częściami ciała, wystawionymi na oddziaływanie średnich i niskich dawek promieniowania. Nie stwierdzono znaczącej zmiany liczby zachorowań dla żadnej ze stref ludzkiego organizmu.

Autorzy raportu - Angus Cook, Alistair Woodward, Neil Pearce, Cara Marshall – apelują jednak o kontynuowanie badań, gdyż zastosowana przez nich metoda nie jest doskonała i nie może być traktowana jako jednoznaczny dowód, że korzystanie z telefonów komórkowych jest całkowicie obojętne dla zdrowia.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki jednak nie szkodzą?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl