SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konflikt w Wirtualnej Polsce zażegnany?

Mniejszościowi akcjonariusze WP wycofują się z propozycji przejęcia odpowiedzialności za spółkę

Mniejszościowi akcjonariusze Wirtualnej Polski (WP) wycofują się z propozycji przejęcia odpowiedzialności za spółkę. Spotkanie w sprawie omówienia szczegółów tej operacji zostało przez nich nieoczekiwanie odwołane.

Mniejszościowi akcjonariusze Wirtualnej Polski widząc, że TP Internet przychyla się do propozycji przejęcia przez nich odpowiedzialności za spółkę, w tym nieodpłatne umorzenie posiadanych akcji WP, wycofali się ze swojej propozycji. Zarząd TP Internet jest zaskoczony takim postępowaniem.

12 marca br. w rozmowie telefonicznej pomiędzy Markiem Konarskim, prezesem zarządu TP Internet a pełnomocnikami mniejszościowych akcjonariuszy zostało uzgodnione spotkanie w sprawie omówienia tej propozycji. Jednak 13 marca br. o godz. 17:17 (sobota nie jest dniem roboczym w TPI) mniejszościowi akcjonariusze przesłali faksem pismo, z którego wynika, że wycofują się z propozycji złożonej 2 marca br. podczas WZA WP.

Co więcej wczoraj o godz. 8:55, na 5 minut przed rozpoczęciem, spotkanie prezesa TP Internet z pełnomocnikami mniejszościowych akcjonariuszy zostało odwołane.

TP Internet uznawało propozycje mniejszościowych akcjonariuszy za poważne i wiążące, dlatego dołożyło wszelkich starań, aby negocjacje zakończyć w najkrótszym możliwym terminie. Dzisiaj jednak rodzi się pytanie: czy propozycja została złożona bez zamiaru jej realizacji, z nadzieją, że TP Internet jej nie przyjmie?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konflikt w Wirtualnej Polsce zażegnany?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl