SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Allegro Polecam. Studencki Smart! bez kodów zniżkowych

9 listopada zamknięty zostanie program Allegro Polecam, w zamian ma pojawić się nowa oferta dla użytkowników polecających innym zakupy na tej platformie. Natomiast ze studenckiego wariantu Allegro Smart! znikną zniżki na usługi u kilku partnerów.

Article

Od 9 listopada użytkownicy Allegro Polecam nie wygenerują już nowych linków polecających, a jeśli inni internauci skorzystają z wcześniej wytworzonych linków, nie zostaną za nie przyznane nagrody.

Allegro zapewnia, że wszystkie zweryfikowane nagrody wypłaci uczestnikom programu po 9 grudnia, nawet jeśli będzie to poniżej 20 zł. Natomiast do końca lutego przyszłego roku prześle deklaracje PIT-11 do rozliczenia przychodu uzyskanego w ramach programu.

Do 9 grudnia użytkownicy będą mogli uzupełnić lub poprawić swoje dane rozliczeniowe w ramach Allegro Polecam. - Jeśli nie podasz nam prawidłowych danych do tego czasu, nie będziemy mogli zlecić wypłaty i Twoje nagrody przepadną - ostrzega Allegro.

Allegro zapowiada, że przygotowuje nowy program z nagrodami za polecanie zakupów na tej platformie. Szczegóły mają zostać podane do końca br.

Allegro Smart! Student bez zniżek u partnerów

W studenckim wariancie Allegro Smart! tylko do końca października będzie można korzystać z kodów zniżkowych do Multikina, Flixbusa, Heyah, T-Mobile, Legimi i Free Now. Allegro wyjaśniło, że kończą się jego umowy z tymi firmami.

Allegro Smart! Student jest bezpłatne przez pierwszych sześć miesięcy, a potem kosztuje 49,90 zł za rok.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei od 4 grudnia zakupy z Allegro nie będą już wysyłane do Francji. - W związku z nowymi przepisami we Francji, które dotyczą rozszerzonej odpowiedzialności producenta, usuniemy możliwość wysyłki towarów do tego kraju. Zmiana nie wpłynie na wysyłkę do innych krajów, na których także obowiązują systemy rozszerzonej odpowiedzialności producenta - zapewnia Allegro.

Od 14 listopada metody dostawy do Francji będą stopniowo usuwane z ofert u wszystkich sprzedających na platformie. - Gdy usuniemy z oferty danego sprzedającego dostawę do Francji, a Ty wybierzesz podczas zakupów dostawę do tego kraju - nie złożysz zamówienia. Gdy spróbujesz to zrobić, poprosimy Cię o zmianę metody lub adresu dostawy - przekazano w komunikacie dla kupujących.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. W lipcu br. zanotowało 18,79 mln użytkowników, 63,48 proc. zasięgu oraz godzinę, 45 minut i 45 sekund średniego czasu korzystania (według badania Mediapanel).

Grupa Allegro, do której należą też m.in. eBilet, Ceneo i przejęte wiosną ub.r. Mall Group i WE|DO, w drugim kwartale br. przy wzroście przychodów o 8,5 proc. do 2,4 mld zł poprawiła rentowność netto z 63,5 mln zł straty do 119 mld zł zysku.

Na platformach grupy Allegro w zeszłym kwartale zakupy zrobiło 18,5 mln użytkowników, o 36,6 proc. więcej niż przed rokiem. W Polsce liczba aktywnych kupujących zwiększyła się z 13,6 do 14,3 mln, do tego doszło 4,3 mln za granicą. Łączna wartość sprzedanych produktów sięgnęła 14,23 mld zł (10,3 proc. w górę rok do roku), a w przeliczeniu na kupującego - 3,03 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Koniec Allegro Polecam. Studencki Smart! bez kodów zniżkowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Co do Francji ma Allegro? To jest sprawa między kupującym, a sprzedającym.
odpowiedź