SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest nowa data zakończenia aukcji 5G

Ministerstwo Cyfryzacji zmieniło projekt rozporządzenia dotyczącego rozdysponowania częstotliwości z pasma 3,6 GHz do sieci 5G.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji zmieniający rozporządzenie w sprawie harmonogramu rozdysponowania określonych zasobów częstotliwości użytkowanych jako cywilne w użytkowaniu cywilnym lub cywilno-rządowym.

Zmieniony projekt przewiduje nowy termin, do którego mają zostać rozdysponowane częstotliwości z pasma 3400-3800 MHz. Zamiast 30 czerwca 2020 r. pojawiła się data 27 sierpnia 2021 r.

Aukcja na częstotliwości umożliwiające rozwój sieci 5G w Polsce została ogłoszona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej 6 marca 2020 r. Aukcja obejmowała cztery rezerwacje z pasma 3,6 GHz po 80 MHz każda, z ceną wywoławczą na poziomie 450 mln zł za blok i miała być ważna do 30 czerwca 2035 r.

Jednak 20 maja 2020 r. prezes UKE, w związku z wejściem w życie przepisów ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tzw. tarcza antykryzysowa 3.0), wszczął z urzędu postępowanie w sprawie unieważnienia aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz.

Ogłoszenie do konsultacji warunków aukcji UKE planuje do końca br., a sama aukcja mogłaby ruszyć na początku 2021 r.

Dołącz do dyskusji: Jest nowa data zakończenia aukcji 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl