SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Narodowe usunięte z YouTube'a

W piątek YouTube zablokował kanał Mediów Narodowych. Właściciele kanału zapowiadają odwołanie się od decyzji platformy.

To nie pierwszy raz, kiedy kanał Media Narodowe jest blokowany przez administrację YouTube. W czasie pandemii w 2021 roku przez dwa tygodnie jego twórcy nie mogli publikować nowych treści.

Według jego autorów powodem jest wywiad, w którym dr Piotr Rubas krytykował lockdown jako narzędzie walki z epidemią koronawirusa.

- "Mówimy stanowcze NIE putinowskim metodom Google'a" - czytamy w oświadczeniu właścicieli kanału, przesłanym w piątek redakcji Wirtualnemedia.pl.

Media Narodowe z blokadą na YouTube

"Nie wszystkim podoba się fakt, że Media Narodowe od początku wojny stanęły po stronie Ukrainy. Na platformie YouTube cały czas dostępne są treści znanych prorosyjskich ekspertów, dziennikarzy i publicystów, którzy przekonują, że wojna na Ukrainie nie jest naszą wojną" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Kanał Media Narodowe działał na YouTubie od kwietnia 2017 roku, został uruchomiony przez Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości". Kanał ma 251 tys. subskrypcji i ponad 120 mln wyświetleń zamieszczonych tam treści.

Blokada po raporcie Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”

Kilka dni temu Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” opublikowało raport z analizy programów, które pojawiły się na portalu internetowym i kanale youtube’owym Mediów Narodowe w 2021 i 2022 roku.

- Na kanale Media Narodowe obrażani są przedstawiciele wielu mniejszości, w tym Żydzi, uchodźcy z Ukrainy, a także osoby LGBT. Z powodów islamofobicznych atakowani są też uchodźcy przetrzymywani na granicy polsko-białoruskiej - podsumowała dr Anna Tatar, współautorka raportu.

Od początku wojny w Ukrainie publicyści Mediów Narodowych podkreślali w programach, że uchodźcy z tego kraju zagrożenie (także „biologiczne”) dla polskiego społeczeństwa i żądali, żeby po przyjeździe do naszego kraju polonizowali się. Z kolei o Żydach mówili, że czerpią korzyści z wojny przeciwko Ukrainie, manipulują pamięcią o Zagładzie dla celów finansowych, sami są winni antysemityzmu oraz chcą zawłaszczyć Polskę.

Organizacja zamieściła też wideo z przykładami takich wypowiedzi.

 

11 listopada 2022 roku miała rozpocząć się testowa emisja stacji Media Narodowe, bazująca na kanale youtube'owym, w wybranych sieciach kablowych. Twórcy stacji zapowiadali, że czekają na koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Choć stacja miała już przygotowaną ramówkę, to nie ruszyła, a wniosek o koncesję wycofano. Jak informowaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl, przygotowywany jest nowy wniosek koncesyjny, prawdopodobnie pod inną nazwą.

Dołącz do dyskusji: Media Narodowe usunięte z YouTube'a

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ech ta Amerykańską wolność słowa
Kim jest obecna szefowa YouTube ??
odpowiedź
User
Lewacka logika
Wolne media ale wolność słowa musi być po naszej stronie
odpowiedź
User
abecadło
YT nie jest "narodowy", więc czego tam szukacie?
odpowiedź