SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klienci ofert prepaidowych T-Mobile z możliwością rozmawiania w technologii VoLTE i VoWiFi

T-Mobile Polska za dwa lata wyłączy sieć 3G, ale już teraz się do tego powoli przygotowuje. Operator sieci  zaczął w poniedziałek udostępniać rozmowy w technologii VoLTE i VoWiFi klientom T-Mobile na Kartę i MIX oraz Heyah. Od kilku lat z takiej możliwości mogą już korzystać klienci abonentowi.

fot. materiały prasoweArticle

Jak już informowaliśmy w zeszłym roku T-Mobile zapowiedział, że wygasi wsparcie dla standardu łączności 3G do końca 2023 r.

Sieć musi zwolnić częstotliwości, gdyż za sprawą rozwoju sieci 4G i 5G, powoli traci rację bytu.

O odejściu od 3G może pomóc wprowadzenie standardu VoLTE (Voice over LTE, głos przez LTE).

Smartfony z VoLTE w T-Mobile

 

Technologie VoLTE i VoWiFi umożliwiają prowadzenie rozmów głosowych, a także wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i MMS za pośrednictwem sieci LTE lub WiFi. VoLTE zapewnia wyższą jakość połączenia niż w przypadku sieci 2G i 3G, a także pozwala na kontynuowanie przesyłania danych w sieci LTE w czasie trwania rozmowy. Korzystanie z tych technologii jest bezpłatne, natomiast dane wykorzystane do przeprowadzenia rozmowy nie zmniejszają pakietu danych klienta.

Technologia będzie uruchamiana wszystkim klientom, którzy posiadają telefon ją obsługujący - taką możliwość oferują wszystkie aparaty dostępne w sieci sprzedaży T‑Mobile. Aby korzystać z VoLTE w pierwszej kolejności musi on zostać uruchomiony przez operatora na koncie klienta. T‑Mobile będzie aktywował VoLTE stopniowo grupom kilkudziesięciu tysiącom klientów dziennie.

Drugim krokiem jest uruchomienie VoLTE w telefonie. W zależności od modelu telefonu i jego producenta, VoLTE może zostać uruchomione automatycznie, telefon może zasugerować jego uruchomienie lub może wymagać ręcznego uruchomienia w ustawieniach sieciowych telefonu. Klienci, którzy nie chcą czekać na uruchomienie technologii mogą to zrobić samodzielnie.

Jako pierwsi z VoLTE i VoWiFi mogli skorzystać klienci abonamentowi T‑Mobile już w 2016 roku. Teraz, jeszcze przed udostępnieniem technologii klientom prepaid i MIX, 30 proc. wszystkich połączeń realizowanych jest za pośrednictwem VoLTE. Blisko połowa telefonów logujących się do sieci T‑Mobile może obsługiwać tę technologię.

W 2020 roku T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 1,1 proc. do 6,456 mld zł. Liczba abonentów T-Mobile Polska wzrosła w ub.r. z 7,504 do 7,624 mln, a liczba klientów prepaidowych - z 3,45 do 3,574 mln.

Dołącz do dyskusji: Klienci ofert prepaidowych T-Mobile z możliwością rozmawiania w technologii VoLTE i VoWiFi

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
guru
"T-Mobile Polska za dwa lata wyłączy sieć 3G" - a za ile lat włączą prawdziwe 5G zamiast tego żółwia który teraz nazywają "5G"?
odpowiedź
User
re
"T-Mobile Polska za dwa lata wyłączy sieć 3G" - a za ile lat włączą prawdziwe 5G zamiast tego żółwia który teraz nazywają "5G"?


Jak ktoś weźmie u nich niby 5G które wciskają to będzie nieźle wk. że działa jak 4G :)
odpowiedź