SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec telewizji analogowej we Wrocławiu, Częstochowie i Zakopanem

W poniedziałek 22 kwietnia br. sygnał telewizji analogowej zniknie z kolejnych 379 gmin.  Czwarty obszar wyłączeń obejmie takie miasta jak Częstochowa, Gorlice, Kłodzko, Opole, Rabka, Szczawnica, Tarnów czy Wrocław.

Nadajniki analogowe wyłączone zostaną w województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Po kilku godzinach od wyłączenia analogu na tych obszarach uruchomiona zostanie emisja kanałów z trzeciego multipleksu (MUX-3).

Sygnał cyfrowy emitowany będzie z nadajników w następujących lokalizacjach: Częstochowa, Gorlice, Kłodzko Krynica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Międzybrodzie Bialskie, Olesno, Opole, Rabka, Szczawnica (dwie stacje), Tarnów, Wałbrzych, Wrocław (dwie stacje) oraz Zakopane. Łącznie to 16 stacji głównych oraz 40 stacji doświetlających małej mocy (tzw. gapfillery).

W związku ze zmianą systemu nadawania mieszkańcy niektórych miejscowości mogą mieć przejściowe problemy z odbiorem sygnału telewizyjnego. Należy również pamiętać, że do odbioru telewizji cyfrowej trzeba mieć telewizor przystosowany do tego rodzaju sygnału lub dokupić do starego telewizora dekoder DVB-T.

Pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 007 788 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) można uzyskać szczegółowe informacje na temat cyfryzacji i wyłączeń nadajników naziemnej telewizji analogowej. Od 20 do 26 kwietnia br. infolinia działa od godziny 8:00 do godziny 22:00. W dniu wyłączenia telewizji analogowej, tj. 22 kwietnia br., od godziny 6:00 do 24:00.

Poprzednie wyłączenia telewizji analogowej miały miejsce 7 listopada ub.r. w Zielonej Górze i Żaganiu, 28 listopada ub.r. w Gdańsku, Iławie i Poznaniu oraz 19 marca br. w okolicach Elbląga, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wisły.

Aktualnie w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej dostępnych jest 18 kanałów. Na MUX-1 nadają takie stacje jak TVP1 HD, TVP2, TVP Info, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka TV, TTV, w ofercie MUX-2 są: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, zaś na MUX-3 oglądać można TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia.

Dołącz do dyskusji: Koniec telewizji analogowej we Wrocławiu, Częstochowie i Zakopanem

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Biada TVP- będzie jednocyfrowy wynik
odpowiedź
User
Henryk
Kanałów w naziemnej jest obecnie 19! (nie licząc dubli tvp 1 i 2 w SD oraz dubla Tvp info). Zapomnieliście o tvp rozrywce.
odpowiedź
User
ani grosza
I tym sposobem KRRiTV uśmierciła lokalne dolnośląskie stacje TeDe i całą Odrę- to jest sku......ństwo, żeby im nie dać miejsca na lokalnym miejskim multipleksie, na którym panoszyła się TVP - lepiej oczywiście jego wyłączyć. To jest skandal, że nie ma opcji na lokalne programy, a TVP sobie nadaje to samo podwójnie w SD i HD i 2 wersje info.
odpowiedź