SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs literacki Newsweeka

Trwa pierwsza edycja nowego konkursu literackiego tygodnika Newsweek Polska o nagrodę "Podporiusz". W konkursie uczestniczy 25 wydawnictw, które zgłosiły w sumie 183 książki:

- w kategorii Nauka - 73 książki;
- w kategorii Ludzie - 49 książki;
- w kategorii Wydarzenia - 61 książek.

- Konkurs ten ma się stać ważnym wydarzeniem kulturalnym w Polsce i ożywić zainteresowanie szeroko pojętą literaturą faktu. Mamy nadzieję, że dzięki niemu polscy czytelnicy będą chętniej sięgali po książki z najwyższej półki - mówi Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny Newsweeka.

Nagrody "Podporiusz" przyznawać będzie kapituła zwana Akademią Newsweeka - grono 100 osobowości ze świata kultury i nauki polskiej. Lista książek została już przesłana członkom Akademii. Każdy z nich do 13 marca odda głos na pięć książek z każdej kategorii. W jury znajdują się między innymi Hanna Krall, Bogusław Wołoszański, Krzysztof Zanussi, Jan Nowak-Jeziorański, Andrew Nagorsky i Jadwiga Staniszkis.

O nominacjach do nagrody oraz o przyznaniu "Podporiusza" decyduje suma głosów otrzymanych przez książki w poszczególnych kategoriach. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka "Podporiusz - Grand Prix" za najlepszą książkę roku 2002 oraz nagroda pieniężna. Jury przyzna również nagrody za najlepszą książkę w każdej kategorii - autorzy otrzymają statuetki "Podporiusz" i nagrody pieniężne. Finał konkursu odbędzie się w maju 2003 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

W marcu ogłoszony zostanie również konkurs dla czytelników. Zwycięska książka zostanie nagrodzona statuetką "Podporiusz".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs literacki Newsweeka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl