SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest konkurs na prezesa Lotosu. Jakie wymagania?

Rada nadzorcza Grupy Lotos wszczęła postępowania kwalifikacyjne na funkcję prezesa zarządu spółki.

Article

Ogłoszony konkurs dotyczy wyboru prezesa zarządu Grupy Lotos X wspólnej kadencji.

Od kandydatów wymaga się m.in. aby posiadali wykształcenie wyższe, minimum 5-letni okres zatrudnienia i 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, nie byli karani, złożyli oświadczenie lustracyjne (dot. kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.), posiadali wiedzę o zakresie działalności spółki i sektorze, w którym działa, znali język obcy na poziomie umożliwiającym w nim pracę (preferowany jęz. angielski), a także posiadali umiejętności organizatorskie, komunikacyjne oraz pracy w złożonych zespołach menedżerskich.

Ponadto kandydaci powinni posiadać wiedzę w zakresie znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników oraz zasad funkcjonowania spółek handlowych (ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, spółek publicznych oraz zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa), a także specjalistyczną wiedzę o działalności spółki w zakresie funkcji, do sprawowania której kandydat aplikuje.

W zgłoszeniu kandydat zobowiązany jest przedłożyć list motywacyjny, życiorys zawodowy oraz oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia funkcji.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 27 stycznia 2020 r. o godz. 15, a dzień później nastąpi otwarcie zgłoszeń. Kandydaci spełniający wymogi zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą od 30 stycznia 2020 r. w warszawskim biurze spółki.

Poprzedni prezes Lotosu Mateusz Bonca, który pełnił tę funkcję od 22 maja 2018 r., został odwołany 6 grudnia 2019 r. Obecnie pełniącym obowiązki prezesa jest Jarosław Wittstock, zasiadający w zarządzie od września 2018 r.

Kadencja zarządu spółki trwa 3 lata, a obecna rozpoczęła się w połowie 2018 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jest konkurs na prezesa Lotosu. Jakie wymagania?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl