SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Korzystanie z mediów przed snem przyczyną nie wysypiania się

Osoby, które spędzają więcej czasu przed snem korzystając z Internetu bądź oglądając telewizję, częściej narzekają na niedostateczną ilość snu - wynika z badania naukowców Uniwersytetu w Osace.

Korzystanie z mediów przed snem przyczyną nie wysypiania się

Jak informuje agencja Reuters, dzieje się tak pomimo tego że takie osoby śpią niemal tyle samo co ludzie przeznaczający mniej czasu przed snem na takie rozrywki.

Z badania wynika, że 54 procent respondentów przeznaczających przed snem ponad 3 godziny na surfowanie po Internecie lub oglądanie telewizji wskazuje na korzystanie z elektronicznych mediów jako możliwą przyczynę niewystarczającego snu. Dla porównania wśród badanych przeznaczających na te czynności 1,5 do 3 godzin oraz mniej niż 1,5 godziny, odsetek ten wyniósł odpowiednio 40 i 29 procent.

Jak się jednak okazuje dłuższe korzystanie z Internetu lub oglądanie telewizji przed snem wcale nie jest powiązane z długością snu, jako że we wszystkich wyżej wymienionych grupach była ona mniej więcej taka sama.

źródło: Reuters

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Korzystanie z mediów przed snem przyczyną nie wysypiania się

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl