SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krajowa Rada Spółdzielcza z nowym logo

Krajowa Rada Spółdzielcza zmieniła logo. W nowym koncepcie dominuje kolor turkusowy. Zrezygnowano także z umieszczania w logo skrótu nazwy.

Krajowa Rada Spółdzielcza, po lewej nowe logo, po prawej poprzednia wersja Article

W logo i innych materiałach graficznych wykorzystano czcionkę Helvetica Neue, za pomocą której będą tworzone również inne treści, m.in. na nowej stronie internetowej.

Przyjęta nowa koncepcja logo opiera się na fundamencie historii i tradycji spółdzielczości. Symbolicznie i kompozycyjnie nowe logo wykorzystuje charakterystyczny, rozpoznawalny symbol graficzny „Domu pod Orłami” oraz wprowadza w swojej konstrukcji rozwiniętą nazwę organu – Krajowa Rada Spółdzielcza.

Zrezygnowano z dotychczas stosowanego skrótu „KRS”, aby nie kojarzył się mylnie z innymi podmiotami stosującymi ten skrót w Polsce.

- Kluczową zaletą nowego loga jest jego czytelność, zarówno w wersji polskiej, jak i anglojęzycznej. Wprowadzając pełną nazwę organu chcieliśmy mieć pewność, że logo będzie łatwo rozpoznawalne - mówi dr inż. Mieczysław Grodzki, prezes zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej.

Opracowanie i uruchomienie witryny internetowej z wykorzystaniem nowych elementów graficznych będzie kolejnym etapem realizacji strategii promocji Krajowej Rady Spółdzielczej. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krajowa Rada Spółdzielcza z nowym logo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl