SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kraków na platformie Google Environmental Insights Explorer. Można sprawdzić emisję gazów cieplarnianych

Google poinformował o rozszerzeniu liczby lokalizacji prezentowanych na platformie Environmental Insights Explorer, która pozwala śledzić emisję gazów cieplarnianych i pomagać w ochronie klimatu. Na liście dostępnej w serwisie znalazło się kilkanaście miast europejskich, w tym także Kraków jako pierwsze miasto w Polsce.

Article

Google Environmental Insights Explorer to darmowe narzędzie, które dostarcza miastom i ich mieszkańcom danych dotyczących emisji gazów cieplarnianych i możliwości wprowadzania w danym miejscu zielonej energii.

Platforma funkcjonuje w sieci od 2018 r., dotąd jednak oferowała dostęp do danych dotyczących w większości lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Teraz listę rozszerzono na kilkanaście europejskich miast, wśród nich znalazł się także Kraków jako pierwsza polska miejscowość.

Dzięki temu użytkownicy Environmental Insights Explorer mogą sprawdzić poziom emisji gazów cieplarnianych emitowanych w Krakowie przez takie segmenty jak budownictwo czy transport.

Serwis pozwala także ocenić potencjał wprowadzenia energii odnawialnej (np. paneli fotowoltaicznych) w danym mieście. Dane te mogą pomóc lokalnym władzom wdrażać rozwiązania umożliwiające poprawę jakości życia.

– W tym roku dołączyliśmy do grupy kilkunastu europejskich metropolii, które dążą do neutralności klimatycznej w 2030 r. - zaznacza w komunikacie Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. - Liczymy, że za kilkanaście lat Kraków stanie się czystym i neutralnym pod względem emisji CO2 miastem, odpowiadającym na wyzwania dużych aglomeracji miejskich w zakresie zmian klimatu. Znalezienie się Krakowa w narzędziu Google Environmental Insights Explorer, to przykład na to, jak Kraków wyznacza standardy innym zespołom miejskim w Polsce i Europie. Jesteśmy przekonani, że dążenie do neutralności klimatycznej będzie atutem Krakowa, który pozwoli nam utrzymać oraz przyciągnąć jeszcze więcej innowacyjnych rozwiązań, nowych mieszkańców i przedsiębiorców.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Dołącz do dyskusji: Kraków na platformie Google Environmental Insights Explorer. Można sprawdzić emisję gazów cieplarnianych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl