SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT wybiera w przetargu dostawcę danych telemetrycznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybiera w przetargu firmę, która będzie jej dostarczać dane telemetryczne - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Umowę z nią zawrze na rok.

fot. materiały prasoweArticle

Przetarg dotyczy dostarczania zanonimizowanych baz danych z ciągłego pomiaru widowni telewizyjnej realizowanego na panelu reprezentatywnym ze względu na społeczno-demograficzne cechy gospodarstw domowych posiadających odbiorniki telewizyjne na terenie całego kraju.

KRRiT chce udostępnienia jej oprogramowania niezbędnego do potrzeb związanych z wykorzystaniem i analizą danych, przeprowadzenia wszelkich niezbędnych konsultacji i instruktażu w zakresie obsługi udostępnionego oprogramowania, świadczenia usługi serwisowej przez cały okres obowiązywania umowy.

Wybrana firma będzie też udostępniać KRRiT nagrania programów ogólnopolskich dostępnych (co najmniej) w naziemnej telewizji cyfrowej w ciągu co najmniej 2 miesięcy od nadania programu, bazy nagrań spotów reklamowych i sponsorskich wyemitowanych co najmniej w programach naziemnej telewizji cyfrowej. Udostępni też regulatorowi informacje o badaniu założycielskim oraz metodologii badania.

Dodatkowo Krajowa Rada oczekuje udostępnienia archiwalnych baz danych telemetrycznych obejmujących okres od co najmniej 1 stycznia 2012 roku do 28 lutego 2022 roku. 

KRRiT wymaga, by wybrana firma użyła co najmniej 2 500 mierników do pomiaru widowni telewizyjnej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z ogólnopolskiego, reprezentatywnego panelu i za pośrednictwem internetu. Oczekuje dostępu do danych o oglądalności programów telewizji publicznej (TVP S.A.) i badanych programów koncesjonowanych w Polsce, a optymalnie także programów niekoncesjonowanych dostępnych w Polsce (dane minuta po minucie przygotowywane w formacie umożliwiającym ich odczyt w oprogramowaniu). Poza tym zwycięska firma będzie zobowiązana dostarczać KRRiT oglądalności monitorowanych programów wskazanych przez Radę (dane minuta po minucie) we wskazanych grupach celowych, oglądalności monitorowanych programów, bloków i spotów reklamowych oraz wskazań sponsorskich w formacie umożliwiającym ich odczyt w oprogramowaniu itd.

KRRiT dopuszcza też poszerzenie oferty o udostępnienie archiwalnych baz danych telemetrycznych z okresu od 1 stycznia 1997 roku do 31 grudnia 2011 roku.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 15 lutego. Umowa ze zwycięzcą zostanie zawarta na rok.

Dołącz do dyskusji: KRRiT wybiera w przetargu dostawcę danych telemetrycznych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
TVP ogłosiła przetarg na podróże służbowe. Ma na to ponad 14 mln. Umowa na 24 miesiące czyli dziennie do wydania na takie podróże mają ok. 19 tys. złotych.
odpowiedź
User
Badacz
Od 3 lata KRRiT sponsoruje nowy pomiar telemetryczny, żeby kupować w przetargu dane telemetryczne. Ma to sens ...
odpowiedź
User
Michał 2
Wszak Kura i spółka nie mogą w takich podróżach nocować w Campanile...A tak bardziej powaznie inną sprawą jest, że w podróżach realizowanych po całym swiecie ceny też bywają inne niż w Campanile, zwłaszcza gdy pracownicy są za granicą przez cały rok. Wtedy budżet 19tys za dzień takich podróży jakoś wcale nie przytłacza swoim rozmachem.
odpowiedź