SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od dzisiaj Eska Rock zamiast Muzo.FM

2 lipca radio Muzo FM zmieniło nazwę nadawanego programu na Eska Rock, jednocześnie Eska Rock w Warszawie zmieniła nazwę na Eska Rock Warszawa. Marka Eska Rock ze swoim nowym linerem „Dobrze Rockuje” pojawiła się, poza Warszawą, we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Olsztynie, Kielcach, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi.

Pod koniec października 2022 roku Grupa ZPR Media, w której portfolio są m.in. Radia Eska, Eska 2, Eska Rock i VOX FM  poinformowała, że kupuje od Telewizji Polsat Muzo.FM. Zapowiedziano, że w związku z tym z eteru zniknie Muzo.FM. Finalizacja miała nastąpić już w I kwartale 2023 roku, ale doszło do znaczącego opóźnienia. Zmiana była przygotowywana od dawna, dlatego Muzo.fm kilka miesięcy temu zmieniło format na rockowy.

Firmy chciały, żeby KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy jeszcze przed sprzedażą stacji. Regulator na to nie przystał.  KRRiT nie spodobał się też pomysł, żeby jedna ze stacji nosiła teraz nazwę Eska Rock Extra. Wątpliwości miało wzbudzić słowo „Extra”, które nie występuje w języku polskim.

Słuchacze nie mogli się doczekać zmiany?

W piątek KRRiT opublikowała na stronie internetowej zmodyfikowane koncesje Muzo.FM i Eska Rock. Pierwsza ze stacji nosi już nazwę Eska Rock, natomiast druga Eska Rock Warszawa. Polsat  podpisał umowę o sprzedaży swojej rozgłośni za 13,3 mln zł 18 stycznia.  W marcu sfinalizowano transakcję. Wnioski o zmianę nazw wpłynęły do Rady w kwietniu i były uzupełniane w maju.

- Niezwykle się cieszę, że formuła programowa, którą wraz z zespołem realizujemy z powodzeniem od 10 lat na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie, będzie od dziś docierać do słuchaczy i fanów rocka w innych miastach w Polsce. Mieliśmy bardzo dużo sygnałów od słuchaczy, że czekają na nasz program z dużą niecierpliwością – powiedział Zbyszek Frączek, dyrektor programowy radia Eska Rock.

Do zespołu programowego w Muzo FM, dla realizacji programu pod nową nazwą, dołączył zespół Eski Rock. Ponadto stacja wzbogaci się o nowe pasma i osobowości. Program weekendowy „Strefa Gastro”, poświęcony kulturze kulinarnej z różnych zakątków świata, poprowadzi Paweł Loroch.

Z kolei Hirek Wrona będzie gospodarzem audycji „Kind of jazz” poświęconej różnym obliczom muzyki, nie tylko jazzowej. - Radio było, jest i będzie moją największą medialna miłością. To teatr wyobraźni, w którym można opowiadać o pięknej muzyce wydanej bajecznie na płytach. Ta bajka wciąga słuchacza w tajemniczą interakcję z prowadzącym. Są i blisko i daleko od siebie, ocierają się o intymność pozostając sobie obcym. Jazz jest najlepszym gatunkiem muzycznym do pielęgnowania tych magicznych relacji. Nowy Orlean – gdzie powstał – do dziś jest wciągającym, pełnym funkującej atmosfery i tętniący nieziemskim groovem miastem. Witam w Kind of Jazz - zaprosił na swój program Hirek Wrona.

- Kiedy rozmawialiśmy o projekcie nowej audycji, która ma opowiadać o różnych gatunkach muzycznych pozornie bardzo odległych od siebie, Hirek od razu zasypał mnie dużą ilością informacji o egzotycznych kolaboracjach artystów jazzowych, blues’owych, rockowych, a gdy wspomniał o artyście, dzięki któremu można połączyć twórczość Ala Di Meoli i System of a Down, wiedziałem, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Nie zdradzę tego elementu, zachęcam do posłuchania opowieści muzycznej Hirka – skomentował Zbyszek Frączek. Premiera nowej audycji w Esce Rock już w najbliższą niedzielę o godz. 21:00.

Na jakich częstotliwościach działa Eska Rock?

Sieć Eski Rock to teraz: Warszawa (93,3 FM i 102 FM), Łódź (102,3 FM), Kraków (104,9 FM), Wrocław (103,7 FM), Bydgoszcz (90,5 FM), Poznań (93,9 FM), Gdańsk (93,9 FM), Kielce (92,9 FM), Olsztyn (92,4 FM).

Radio Muzo.fm w ostatnim roku, w którym należało do Telewizji Polsat, zanotowało spadek przychodów o prawie 50 proc. i 2 mln zł straty netto. W ub.r. przychody spółki Muzo.fm wyniosły 3,35 mln zł, co wobec 6,62 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 49,3 proc. To wpływy przede wszystkim ze sprzedaży oferty reklamowej stacji.

Od marca do maja br. Muzo.fm miało 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej (według danych z badania Radio Track).

Dołącz do dyskusji: Od dzisiaj Eska Rock zamiast Muzo.FM

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Co to był za fatalny start
Stacja w miejscu, w którym wymienia gatunki, jakie pojawiają się na antenie powinna dodać "pierd rock". We wszystkich miastach przynajmniej od rana nawet przy wspaniałym odbiorze słychać głównie pierdy, trochę wstyd, przynajmniej tylko trzaski bez szumów...
17 4
odpowiedź
User
kowpol
Znowu zarządzanie na poziomie Kierownika PGRu w gumofilcach - dwie częstotliwości w Warszawie brawo...
27 0
odpowiedź
User
Neo
Z Antyradio nie mają żadnych szans ✌️
17 13
odpowiedź