SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwa tygodnie bez posiedzeń KRRiT. „Wszystkich Świętych”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała spotykać się dwa razy w tygodniu. Prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że następne posiedzenie ma się odbyć dopiero 7 listopada. - Nie znam przyczyny. Wszystkich Świętych - przypuszcza członek KRRiT, którego powołał opozycyjny Senat. Członkowie Rady skupiają się na razie na spotkaniach i zapoznawaniu się z dokumentami.

Członkowie KRRiT: prof. Tadeusz Kowalski, Agnieszka Glapiak, dr hab. Hanna Karp, Maciej Świrski i Marzena Paczuska (fot. KRRiT)Article

Pierwsze posiedzenie KRRiT odbyło się 10 października. Wówczas Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak wiceprzewodniczącą. Zapadła też decyzja, że członkowie Rady będą spotykać się w poniedziałki i środy. Wcześniej posiedzenia często odbywały się jedynie w czwartki. Tak było m.in. w czasie, kiedy członkowie KRRiT uczestniczyli w konferencjach branżowych. Kiedy decyzji do podjęcia było więcej albo Rada nie mogła dojść do porozumienia, jak w przypadku przedłużenia koncesji dla TVN24 i TVN7, posiedzenia odbywały się dwa razy w tygodniu.

Podczas jednego z pierwszych posiedzeń obecnej KRRiT urzędnicy wspomnieli członkom Rady o krytyce wobec regulatora w poprzedniej kadencji w związku ze zbyt długim podejmowaniem decyzji.

- Sprawa TVN nie jest na razie przedmiotem bezpośredniego zainteresowania KRRiT. Poza tym, że wspomniano o wyroku sądu, który wskazuje na bezczynność organu w sprawie koncesji dla TVN24. To było dyskutowane, ale z wyrokiem sądu się nie polemizuje. Trudno oczekiwać, żeby był inny. Te terminy maksymalnie przeciągano. Zgodnie z prawem administracyjnym decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca, czasami dwóch, a nie być rozpatrywana przez kilkanaście miesięcy. To zaszłości. Jesteśmy na etapie zdobywania informacji i uzupełniania tego co czeka Radę w najbliższym czasie - zdradził prof. Kowalski.

Jakie są powody przerwy?  

W poniedziałek poprosiliśmy rzeczniczką KRRiT o informacje na temat decyzji podjętych na posiedzeniu. - Nie ma dzisiaj posiedzenia - odpowiedziała Teresa Brykczyńska. Zdradziła, że kolejne odbędzie się w listopadzie. Jego daty i przyczyny przerwy jednak już nie ujawniła. Wybrany do Rady przez Senat prof. Kowalski wyjaśnił, że posiedzenie planowane jest na poniedziałek 7 listopada. - Nie znam przyczyny. Wszystkich Świętych - ocenił.

Zobacz także: Świrski przewodniczącym KRRiT. „PiS postanowiło iść na wojnę z mediami”

1 listopada wypada we wtorek, więc wiele osób bierze sobie wolne także w poniedziałek, aby odwiedzić groby bliskich w całej Polsce lub po prostu mieć długi weekend. Nie wiadomo dlaczego KRRiT nie zdecydowała się na posiedzenie w środę lub w inny dzień tygodnia. W poprzedniej kadencji najczęściej odbywały się one w czwartki, czasami także we wtorki lub inne dni.  Przewodniczący Świrski w ostatnich dniach zamieszczał na Twitterze zdjęcia m.in. z Nowego Jorku, Jerozolimy, Londynu czy Wielkopolski. Nie wiadomo czy były to fotografie zrobione w ostatnim czasie. Szef KRRiT na razie nie rozmawia z mediami.

Jak dowiedzieliśmy się, członkowie Krajowej Rady mimo braku posiedzeń uczestniczą w różnych spotkaniach, m.in.w Sejmie i zapoznają się z dokumentami, w tym rozporządzeniami UE.

Świrski i Glapiak zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa „Wiadomości” TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnie posiedzenie KRRiT, które odbywało się w środę zostało decyzją przewodniczącego Świrskiego utajnione.

Dołącz do dyskusji: Dwa tygodnie bez posiedzeń KRRiT. „Wszystkich Świętych”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vv
vvv
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Mogli się zebrać i zrobić seans spirytystyczny.
odpowiedź
User
aasarea
Potem Andrzejki, Mikołajki, Gwiazdka, Sylwester.
Mnóstwo okazji do niepracy.
odpowiedź