SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT rozpisze konkurs na częstotliwość w Nysie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wkrótce rozpisze konkurs na częstotliwość w analogowym eterze w Nysie w województwie opolskim. Od 9 lat nadaje tam Radio Nysa FM, ale nadawca nie złożył na czas wniosku o przedłużenie koncesji.

Decyzja zapadła podczas czwartkowego posiedzenia KRRiT. - Została podjęta uchwała w sprawie przeznaczenia częstotliwości w Nysie (f = 103,6 MHz, ERP = 2,0 kW) w województwie opolskim, dla potrzeb przeprowadzenia postępowania w sprawie udzielenia bądź rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o tematyce lokalnej i charakterze uniwersalnym - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Dlaczego nie dojdzie do przedłużenia koncesji dla Radia Nysa FM? - Częstotliwość została przeznaczona do ogłoszenia w związku z niezłożeniem w terminie, przez spółkę Radio Nysa FM z siedzibą w Nysie, wniosku o koncesję na kolejny okres (koncesja wygasa z dniem 31 lipca 2022 r.) - tłumaczy Brykczyńska.

Radio Nysa FM nie odpowiada

Czy to oznacza, że Radio Nysa FM nie będzie już nadawać programu? Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Krzysztofa Rzepczyka. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy kierowana przez niego stacja złożyła wniosek o wydanie koncesji na kolejne 10 lat, czy spóźniła się z takim wnioskiem, a może rezygnuje z dalszego nadawania.

- Zostawmy ten temat. Nie będę udzielał żadnych informacji - usłyszeliśmy po drugiej stronie słuchawki. - Radio Nysa FM gra i mam nadzieję, że będzie grało dalej - dodał Krzysztof Rzepczyk, również przewodniczący rady nadzorczej spółki Radio Nysa FM (która od 2013 r. jest właścicielem rozgłośni, udziały w tej spółce posiada Krzysztof Rzepczyk).

W Nysie dwie lokalne rozgłośnie

Niedawno informowaliśmy, że KRRiT opublikowała wykaz wolnych częstotliwości w analogowym zakresie FM. W 5 lokalizacjach powinny wystartować konkursy. Wśród nich znalazła się właśnie Nysa. Radio Nysa FM nie komentuje decyzji KRRiT. 44-tysięczne miasto jest nietypowe, jeśli chodzi o rynek radiowy. Działają tu bowiem dwie niezwiązane z żadną siecią stacje. Poza Nysą FM na 93,1 MHz nadaje Radio Ony.

Radio Nysa FM rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2012 roku. W zasięgu stacji są między innymi: Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Korfantów, Niemodlin, Grodków, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Kłodzko, Lądek Zdrój, Opole i Brzeg. - Program Radia Nysa FM kierowany jest do szerokiego grona słuchaczy, w wieku od 20 do 60 lat. W ramówce znajdą się programy informacyjne, publicystyczne, sportowe, poradnikowe, kulturalne, familijne czy religijne - czytamy na stronie nadawcy. Firma prowadzi też działalności z zakresu PR, marketingu politycznego oraz eventową.

Nie tylko Radio Nysa FM może wkrótce stracić częstotliwość. W Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim nadaje Radio FaMa. Rozgłośnia spóźniła się jednak z wnioskiem o odnowienie koncesji i KRRiT przeprowadza konkurs od początku. Nadawca tłumaczył opóźnienie faktem, iż większość jego pracowników chorowała na koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: KRRiT rozpisze konkurs na częstotliwość w Nysie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gh
Byłem tam kilka lat temu kiedy to radio startowało. Wspólnie je odpalalismy (wówczas również z obecnym dyrektorem trójki). To co juz wtedy się tam działo spowodowało że w dzień uruchomienia stacji wróciłem do domu, a kilka dni później również uwczesny dyrektor tejże stacji. Właściciel i jego prawniczka to oszuści i kryminaliści.
odpowiedź
User
miś społeczny
Aż 2 kW? Nieźle... Wiele stacji w dużych miastach nie ma takiej mocy. Np. u mnie na Kociewiu nie odbieram wielu stacji z Trójmiasta właśnie z powodu śmiesznie małej mocy i niekorzystnej pionowej polaryzacji.
odpowiedź
User
jop
radio nysa fajnie grało zreszta wiekszość lokalnych robi dobra muzyke i jest coś innego od molochów sieciowych mam nadzieje ze powstanie tam radio lokalne trzymam kciuku
odpowiedź