SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przyjęła sprawozdania mediów publicznych z realizowania misji. Prof. Kowalski nie głosował

Podczas środowego posiedzenia członkowie KRRiT przyjęli sprawozdanie spółek mediów publicznych z realizacji misji za ubiegły rok. Dokumenty przyjęto, choć nie jednogłośnie: od głosowania wstrzymał się prof. Tadeusz Kowalski argumentując, że materiały w tej sprawie członkowie Rady otrzymali zbyt późno.

Członkowie KRRiT: prof. Tadeusz Kowalski, Agnieszka Glapiak, dr hab. Hanna Karp, Maciej Świrski i Marzena Paczuska (fot. KRRiT)Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma obowiązek przyjąć (lub odrzucić) sprawozdania spółek mediów publicznych za rok miniony - do 30 czerwca każdego roku. Chodzi o dokumenty opisujące realizację misji publicznej przez TVP, Polskie Radio i spółki radiofonii regionalnej. W tym roku sprawozdania dotyczące realizacji tej misji członkowie KRRiT dostali w poniedziałek, czyli – zdaniem prof. Tadeusza Kowalskiego – zbyt późno, aby zapoznać się rzetelnie z ich zawartością.

Z tego też powodu prof. Kowalski jako jedyny członek KRRiT, wstrzymał się w środę od głosu podczas głosowania nad przyjmowaniem sprawozdań. Ostatecznie jednak zostały one przyjęte przez Radę w stosunku głosów 4:1. – Uważam, że tam, gdzie wchodzą w grę duże pieniądze i naprawdę poważne sprawy, nie można członkom Rady dawać tak dużej ilości dokumentów do przeczytania na niecałe dwie doby przed głosowaniem – uzasadnił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Przedłużono radiowe koncesje

Członkowie KRRiT podjęli też uchwały o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych przez kolejne 10 lat dla dwóch spółek. Twoje Radio z siedzibą w Stargardzie do 2033 roku może nadawać program radiowy o charakterze uniwersalnym, rozpowszechniany pod nazwą „Twoje Radio” ze stacji nadawczych w Goleniowie, Koszalinie, Myśliborzu, Stargardzie i Świnoujściu.

Z kolei Grupa Radiowa Agory otrzymała 10-letnią koncesję na program radiowy o charakterze wyspecjalizowanym muzycznym, rozpowszechniany pod nazwą „Radio TREFL 103 i 99,2 Złote Przeboje”. Nadawany n będzie z Gdyni i Gdańska.

Z początkiem czerwca br. KRRiT przekazała marszałkom Sejmu i Senatu, prezydentowi i premierowi sprawozdanie ze swojej działalności za 2022 rok. Także i to sprawozdanie zostało przyjęte w stosunku głosów 4:1, od głosowania wstrzymał się prof. Kowalski. - Zabrakło rzetelnych badań i oceny tego, w jaki sposób media publiczne realizowały swoje zadania. Zależało mi, aby Rada wskazała, że tak naprawdę nie wykonywano jakościowych badań w tym zakresie – argumentował w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

W ub.r. Rada przy spadku dotacji budżetowej z 37,6 do 31,2 mln zł zwiększyła koszty operacyjne o ponad 50 mln zł, do 87,4 mln. W konsekwencji jej strata netto pogłębiła się z 11,7 do 50 mln zł. Wydatki na wynagrodzenia zwiększyły się z 14,41 do 15,87 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 2,99 do 3,28 mln zł.

Dołącz do dyskusji: KRRiT przyjęła sprawozdania mediów publicznych z realizowania misji. Prof. Kowalski nie głosował

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut KIopp
Ci na zdjęciu to nowy skład Sanatorium Miłości?
odpowiedź
User
misjonarz
Jakiej misji? Chyba tylko narodowosocjalistycznej partii rządzącej.
odpowiedź
User
irena
Paczuska....ty już wiesz co
odpowiedź