SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystian Kuczkowski nowym dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

W środę decyzją zarządu TVP Krystian Kuczkowski - dotychczasowy wicedyrektor programowy TVP - został powołany na stanowisko dyrektora programowego publicznego nadawcy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotychczasowa p.o. dyrektora, Agnieszka Dejneka, wraca do biura kontrolingu.

Krystian Kuczkowski, fot. Telewizja PolskaArticle

Biuro programowe odpowiada za TVP1 i TVP2. Od kwietnia 2018 roku kierowała nim Agnieszka Dejneka, która trafiła tam z biura kontrolingu i restrukturyzacji Telewizji Polskiej. Teraz Dejneka wraca do tej jednostki, obejmując ponownie stanowisko dyrektorskie. Spółka - jak ustaliliśmy - stawia przed nią nowe zadania: pogodzenie zręcznego finansowania bieżącej oferty programowej z projektami rozwojowymi i inwestycyjnymi.

Krystian Kuczkowski dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

Stanowisko Dejneki w biurze programowym zajmuje teraz Krystian Kuczkowski, który od września był wicedyrektorem programowym do spraw repertuarów dużych anten. Kuczkowski był przez wiele lat (od 2008 roku) związany z TVP Info i Telewizyjną Agencją Informacyjną.

Przez 10 lat pracował jako redaktor, reporter i wydawca serwisów. W styczniu 2018 roku został kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info, a w marcu 2019 roku - zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info.

Krystian Kuczkowski jest też reżyserem filmów dokumentalnych, produkowanych przez TVP.

Był współautorem (wraz z Michałem Bandurskim) dokumentu o Krzysztofie Krawczyku, teraz przygotowuje produkcję o Maryli Rodowicz. Zdjęcia już trwają, produkcja wejdzie na ekrany telewizyjne w grudniu br.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: Krystian Kuczkowski nowym dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ff
uśmiechnięty kolaborant
odpowiedź
User
Jola
Gajowy rozpościera macki
odpowiedź
User
Przyjaciel
Kucza, lustra może z domu usuniesz, ale tej historii nic nie zmyje. Wstyd
odpowiedź