SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krystian Kuczkowski nowym dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

W środę decyzją zarządu TVP Krystian Kuczkowski - dotychczasowy wicedyrektor programowy TVP - został powołany na stanowisko dyrektora programowego publicznego nadawcy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotychczasowa p.o. dyrektora, Agnieszka Dejneka, wraca do biura kontrolingu.

Krystian Kuczkowski, fot. Telewizja Polska Article

Biuro programowe odpowiada za TVP1 i TVP2. Od kwietnia 2018 roku kierowała nim Agnieszka Dejneka, która trafiła tam z biura kontrolingu i restrukturyzacji Telewizji Polskiej. Teraz Dejneka wraca do tej jednostki, obejmując ponownie stanowisko dyrektorskie. Spółka - jak ustaliliśmy - stawia przed nią nowe zadania: pogodzenie zręcznego finansowania bieżącej oferty programowej z projektami rozwojowymi i inwestycyjnymi.

Krystian Kuczkowski dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

Stanowisko Dejneki w biurze programowym zajmuje teraz Krystian Kuczkowski, który od września był wicedyrektorem programowym do spraw repertuarów dużych anten. Kuczkowski był przez wiele lat (od 2008 roku) związany z TVP Info i Telewizyjną Agencją Informacyjną.

Przez 10 lat pracował jako redaktor, reporter i wydawca serwisów. W styczniu 2018 roku został kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info, a w marcu 2019 roku - zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info.

Krystian Kuczkowski jest też reżyserem filmów dokumentalnych, produkowanych przez TVP.

Był współautorem (wraz z Michałem Bandurskim) dokumentu o Krzysztofie Krawczyku, teraz przygotowuje produkcję o Maryli Rodowicz. Zdjęcia już trwają, produkcja wejdzie na ekrany telewizyjne w grudniu br.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krystian Kuczkowski nowym dyrektorem programowym Telewizji Polskiej

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ff
uśmiechnięty kolaborant
29 10
odpowiedź
User
Jola
Gajowy rozpościera macki
16 4
odpowiedź
User
Przyjaciel
Kucza, lustra może z domu usuniesz, ale tej historii nic nie zmyje. Wstyd
23 10
odpowiedź