SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystyna Czubówna użycza głosu w kampanii Otwartych Klatek

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało spot przedstawiający warunki chowu kurczaków brojlerów, którego narratorką jest Krystyna Czubówna. Film jest częścią kampanii „Frankenkurczak", mającej na celu poprawę losu kurczaków hodowanych na mięso.

Article

Otwarte Klatki zwracają uwagę, że w naszym kraju na mięso zabija się ponad miliard kurczaków, z czego ponad połowa przeznaczona jest na eksport. Intensywna hodowla drobiu wiąże się z licznymi problemami dobrostanowymi – zbyt szybki przyrost masy kurczaków powoduje problemy z układem sercowym, nerwowym, oddechowym, a także urazy kończyn. Duże zagęszczenie ptaków prowadzi do stresu, kontuzji, a nawet agresji pomiędzy zwierzętami - wskazują aktywiści z Otwartych Klatek.

Krystyna Czubówna w kampanii "Frankenkurczak"

Nowy spot Stowarzyszenia Otwarte Klatki, do którego głosu użyczyła Krystyna Czubówna, jest częścią prowadzonej od trzech lat kampanii "Frankenkurczak", która ma na celu zwrócenie uwagi konsumentów właśnie na te problemy.

– Poprzez współpracę z Krystyną Czubówną, której głos dla wielu Polaków kojarzy się właśnie z historiami zwierząt, chcieliśmy przedstawić realia kurczaków hodowanych na mięso i zwrócić uwagę na warunki ich chowu – mówi Monika Kowalska, koordynatorka kampanii Frankenkurczak w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki – Wierzymy, że dzięki tej formie współpracy możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców i przekonać ich do tego, żeby razem z nami stanęli po stronie brojlerów, na przykład poprzez podpisanie naszej petycji – dodaje Kowalska.

Dołącz do dyskusji: Krystyna Czubówna użycza głosu w kampanii Otwartych Klatek

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ada
Pani Krystyna powinna rozważniej użyczać głosu. Ta organizacja swego czasu chciała wypuszczać z klatek norki szopy jenoty i inne pluszaki które trzeba w Euroazji całkowicie wytępić
odpowiedź