SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Cugowski zredagował "Wyborczą"

Krzysztof Cugowski - wokalista Budki Suflera pełnił w piątek funkcję redaktora naczelnego lubelskiego wydania Gazety Wyborczej.

Jednodniowy redaktor przyszedł do redakcji krótko po godzinie dziesiątej i od razu zabrał się do pracy. Zapytał dziennikarzy, jak realizowane są tematy, które wcześniej zamówił, polecił też napisać o tym, jak w PRL-u świętowano 22 lipca.

- Zamiarem wokalisty "Budki'  było stworzenie gazety lekkiej, weekendowej, gdzie mało miejsca poświęca się nużącej polityce, a więcej sprawom kultury i sportu. Naczelny, z właściwym sobie poczuciem humoru, odpowiadał później na pytania dziennikarzy z Radia Lublin, Radia Złote Przeboje oraz Radia eR. Efekt pracy muzyka jutro w lubelskim wydaniu Gazety Wyborczej - poinformował Wirtualnemedia.pl Adam Sadło spec. ds. promocji Gazeta Wyborcza Lublin.
 
Dochód ze sprzedaży niestandardowych reklam w kształcie gitary, w tej szczególnej edycji 'Gazety' zostanie przeznaczony na  pomoc ciężko choremu trzylatkowi - Kubusiowi Ostaszowi z Ulhówka. Kuba urodził się z przepukliną oponowo- rdzeniową. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy życia przeszedł siedem operacji. Nie ma czucia w nogach, nie chodzi, cały czas jest pod opieką specjalistów. Szansą dla niego jest systematyczna i kosztowna rehabilitacja.

-Wierzę, że dzięki temu niecodziennemu wydaniu gazety pomożemy Kubusiowi. On jest tutaj najważniejszy - podkreśla Cugowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Cugowski zredagował "Wyborczą"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl