SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Czabański: opłata audiowizualna dopiero, jeśli nie uszczelnimy poboru abonamentu RTV

Prace nad wdrożeniem opłaty audiowizualnej pobieranej z rachunkiem za prąd będą prowadzone dopiero wtedy, jeżeli nie uda się uszczelnić systemu poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego - zapowiada Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR Article

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych w „Salonie politycznym Trójki” zapowiedział, że konkurs na prezesa Polskiego Radia zostanie przeprowadzony najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 roku. Potem będą wybierani prezesi regionalnych rozgłośni PR SA. Zaznaczył, że terminy ich wyboru nie zostały jeszcze ustalone. Zapowiedział też, że prawdopodobnie nie będzie nowego konkursu na prezesa Polskiej Agencji Prasowej, bo ten odbył się wiosną br., wygrał go Artur Dmochowski, który na mocy decyzji Rady Mediów Narodowych z początku października będzie jedynym członkiem zarządu PAP.

Czabański uważa, że należy opracować i wprowadzić skuteczny, ale nie represyjny system ściągalności abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zwrócił uwagę, że powinien on zachęcać, ale nie zmuszać do płacenia. Wśród wymienionych przez szefa Rady Mediów Narodowych pomysłów jest np. abolicja dla tych osób, które będą płacić abonament regularnie. Zakładane jest również zwolnienie z wnoszenia opłat tych, którzy udowodnią, że nie mają odbiornika radiowego lub telewizora.

Jeżeli jednak nie uda się uszczelnić systemu poboru opłat abonamentowych, wówczas zostaną rozpoczęte prace nad wprowadzeniem opłaty audiowizualnej. Wprowadzenie tej opłaty zakładała duża ustawa medialna, która miała wejść w życie 1 lipca br. Mimo zapowiedzi ustawa nie została jeszcze wprowadzona z powodu konieczności notyfikacji proponowanych przepisów w Unii Europejskiej, co może potrwać od 8 do 18 miesięcy.

Według wstępnych założeń opłata audiowizualna miała wynosić ok. 15 zł miesięcznie i być doliczana do rachunków za prąd.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: opłata audiowizualna dopiero, jeśli nie uszczelnimy poboru abonamentu RTV

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wwa
Czabański: drugi po Waszczykowskim "fachowiec", który latami się nadymał udając znawcę, a jak przyszło co do czego - błyskawicznie się ośmieszył jako zupełny amator i niedojda. W sumie pisowskie środowisko jest takie właściwie w całości, ale Czabański z Waszczykowskim idą w awangardzie.
32 8
odpowiedź
User
JK
Dziwię się, że ten skompromitowany i nieudolny politruk wciąż jeszcze pojawia się w sferze publicznej. Czego jeszcze trzeba, aby Kaczyński z kamandą zrozumieli, że Czabański szkodzi PiSowi?
27 8
odpowiedź
User
lssrs
Nie wiem, co ten człowiek jeszcze robi na swoim stanowisku - jego praca to ciąg kompromitacji, od prezesa Kurskiego począwszy, przez słynną już opłatę audiowizualną (mija rok, a dziura w budżecie coraz większa), na konkursie na nowego prezesa TVP kończąc. Ale w WM wciąż go pełno - nie ma dnia, by nie było tekstu na jego temat. Rząd musi dobrze płacić za materiały służące poprawie wizerunku kolejnych osób bez jakichkolwiek kompetencji na swoich stanowiskach.
26 8
odpowiedź