SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Fijałek: Portale horyzontalne wciąż dysponują potencjałem

- Internet w wydaniu polskich portali horyzontalnych został przejęty przez wydawnictwa tradycyjne. Jest to poszukiwanie nowego medium dla koncernów, które mają odpowiedni potencjał, aby przedłużyć swoje istnienie lub rozwinąć się w nowych obszarach - mówi nam Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interia.pl.

Krzysztof FijałekArticle

- Internet jest taką samą nową technologią, jakimi niegdyś były radio i telewizja. Pojawienie się nowych technologii zawsze modyfikowało rynek mediów, przeobrażało go i - szybciej lub wolniej - wywracało do góry nogami. Przetrwali ci potentaci branży mediów, którzy umieli odpowiednio wykorzystać swoją pozycję, aby znaleźć się na nowym etapie rewolucji w komunikacji - mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny w Grupie Interia.pl.

- Większość polskich portali nadal sobie radzi. Stanowimy zresztą swoisty wyjątek na europejskim rynku, bo nie ma drugiego kraju, w którym portale o rodzimym rodowodzie miałyby taką pozycję, jak w Polsce. Nigdzie nie ma czterech czy pięciu ogólnokrajowych portali. W Europie rządzą konglomeraty, których lokalne mutacje opanowują rynki. U nas nie udało się ani Yahoo!, ani AOL, ani MSN - stwierdza Fijałek.

Jaka jest przyszłość portali horyzontalnych? - Konkurencji przybywa, a atrakcji podsuwanych odbiorcom jest mnóstwo, wszyscy więc głowią się nad tym, jak przetrwać. Na pewno portale utrwaliły się już w świadomości odbiorców i sądzę, że dysponują potencjałem - także finansowym - na rozwój. Choć niekoniecznie musi to dotyczyć „tradycyjnie” pojmowanego sposobu działania - podkreśla Krzysztof Fijałek.

Z Krzysztofem Fijałkiem, redaktorem naczelnym i dyrektorem wydawniczym w Grupie Interia.pl rozmawiamy o sytuacji polskich portali horyzontalnych, ich przyszłości, szansach i zagrożeniach na tym rynku, a także o serwisach, które mają największy potencjał rynkowy.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Fijałek: Portale horyzontalne wciąż dysponują potencjałem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
edi
niech mi ktoś napisze po co wchodzi na interię i co tam ciekawego znajduje ?
odpowiedź
User
szkoda czasu
interia nie dysponuje juz nawet potencjalem
odpowiedź
User
bzdura
Koleś nie ma nic do powiedzenia, nic dziwnego że jest jak jest. Artykuły "wicie rozumicie my tu bardzo mondrzy jesteśmy" nic nie zmienią.
odpowiedź