SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórcy i producenci „Ojca Mateusza” Krzysztof Grabowski i Katarzyna Anczarska odchodzą z ATM Grupy. Otwierają własną firmę producencką

Krzysztof Grabowski i Katarzyna Anczarska odeszli z firmy ATM Grupa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Tym samym twórcy i producenci „Ojca Mateusza” rezygnują z dalszej pracy nad serialem. Z naszych informacji wynika, że będą realizować nowe projekty telewizyjne i filmowe we własnej firmie.

Katarzyna Anczarska i Krzysztof GrabowskiArticle

Krzysztof Grabowski i Katarzyna Anczarska z „Ojcem Mateuszem” związani byli od 2007 roku, czyli od samego początku istnienia produkcji (będącego adaptacją włoskiego serialu „Don Matteo”). Z kolei z ATM Grupą związani byli od 2009 roku, a bezpośrednio - od 2016 roku (wówczas ATM Grupa wchłonęła spółki Baltmedia i Profilm, którymi Grabowski i Anczarska zarządzali).

- Ja i Katarzyna Anczarska jesteśmy twórcami i producentami „Ojca Mateusza”. Wiosną tego roku podjęliśmy decyzję, że po otrzymaniu trzeciej Telekamery „Tele Tygodnia” (która automatycznie przekłada się na Złotą Telekamerę - przyp. red.) rozstaniemy się z ATM Grupą i z tym serialem. Przy produkcji „Ojca Mateusza” spędziliśmy ostatnie 11 lat i była to dla nas wspaniała przygoda, ale oboje doszliśmy do wniosku, że wciąż gotowi jesteśmy na nowe wyzwania - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl producent Krzysztof Grabowski. - W tym czasie wyprodukowaliśmy blisko 300 odcinków serialu, z których każdy miał wielomilionową widownię. Co prawda serial jest włoskim formatem, ale już dawno wprowadziliśmy oryginalne polskie scenariusze. Myślę, że sukces „Ojca Mateusza” polega na dobrych historiach kryminalnych, świetnie zbudowanej warstwie obyczajowej i humorze - dodaje nam Katarzyna Anczarska.

Grabowski i Anczarska pracują jeszcze nad kolejnym - 22. sezonem serialu, który w TVP1 będzie emitowany w jesiennej ramówce tego roku. Z ATM Grupą rozstaną się z początkiem lipca br., po 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia. Obecnie są oni w trakcie przekazywania swoich dotychczasowych obowiązków zawodowych swoim następcom.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się również, że Krzysztof Grabowski i Katarzyna Anczarska w najbliższym czasie podejmą prace nad nowym serialem fabularnym oraz rozpoczną przygotowania do produkcji własnego projektu kinowego.

Krzysztof Grabowski ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska i filmoznawstwo) oraz reżyserię telewizyjno-filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest założycielem Grupy Filmowej Baltmedia, a także autorem licznych filmów dokumentalnych i widowisk telewizyjnych. Od 1991 roku uczestniczy w znaczących koprodukcjach międzynarodowych oraz produkuje filmy dokumentalne, seriale i programy telewizyjne na rynek polski. Oprócz „Ojca Mateusza” w jego dorobku znajdują się takie produkcje, jak m.in.: „ Na krawędzi”, „Powiedz tak!”, „Strażacy”, „Galeria”, „Święty Augustyn”, „Jan Paweł II” oraz „Wojna i pokój”

Z kolei Katarzyna Anczarska w okresie od 1999 roku do 2019 roku jako producent zrealizowała prawie 400 odcinków seriali fabularnych i dokumentalnych oraz 140 odcinków programów publicystycznych. Współpracowała dotychczas przy takich produkcjach, jak m.in.: „Strażacy“, „Na krawędzi” czy „Bzik kulturalny”.

Premierowe odcinki 21. serii „Ojca Mateusza” emitowane były w TVP1 we wiosennej ramówce br. - w czwartki o godz. 20.35, w okresie od 28 lutego do 13 czerwca br. Oglądało je średnio 2,97 mln widzów. Przełożyło się to na 20,45 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 13,30 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 15,47 proc. w grupie 16-59.

Dołącz do dyskusji: Twórcy i producenci „Ojca Mateusza” Krzysztof Grabowski i Katarzyna Anczarska odchodzą z ATM Grupy. Otwierają własną firmę producencką

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miki
Powodzenia! :)
odpowiedź
User
okej
Kasia, Krzysiek, powodzenia! Czas na nowe wyzwania, trzymam za Was mocno kciuki. Jesteście profesjonalistami, więc sukces macie w kieszeni :)
odpowiedź
User
Mario
Anczarska to tfurczyni? Od kiedy?
odpowiedź