SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Hołowczyc zachęca kobiety do regularnych badań

Pod hasłem „Strach ma wielkie oczy. Kieruj się zdrowiem w kobiecym interesie!”ruszyła 3. edycja kampanii społecznej „W kobiecym interesie”, której celem jest zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i wsparcie w walce ze strachem. Inicjatorem kampanii jest firma Gedeon Richter, a ambasadorem jej tegorocznej odsłony został Krzysztof Hołowczyc. Kampanię realizuje agencja First Aid Communication.

Firma podaje, że obecnie mniej niż połowa Polek deklaruje, że przeprowadza regularne badania profilaktyczne z zakresu ginekologii. Ponad połowa Polek (53 proc.) nie wykonała od stycznia 2020 roku żadnego badania ginekologicznego (USG ginekologiczne, cytologia, test HPV), a 54 proc. Polek przyznaje, że rzadziej lub wcale nie odbywała wizyt przez pandemię. Respondentki wskazały, że głównymi przyczynami rezygnacji z wizyt były: brak dolegliwości i potrzeby badań profilaktycznych – 37 proc., ograniczony dostęp do wizyt i zamknięcie gabinetów – 35 proc., ale również strach przed zakażeniem koronawirusem – 30 proc.

Kampania „W kobiecym interesie” realizowana jest przez Gedeon Richter Polska po raz trzeci. Firma w ramach tegorocznej edycji kampanii oferuje kobietom wsparcie w zakresie przełamania bariery strachu przed wizytą ginekologiczną oraz możliwość realnego skorzystania z pakietu bezpłatnych badań ginekologicznych w 4 województwach.

W ramach kampanii powstały materiały edukacyjne dla kobiet i mężczyzn, w których dr Joanna Bonarek-Sztaba – ginekolog, dr Krystyna Teresa-Panas – przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz ambasador – Krzysztof Hołowczyc, przekonują, że warto walczyć ze strachem w trosce o zdrowie kobiet. Materiały zamieszczone zostały na stronie wkobiecyminteresie.pl oraz zdrowa-ona.pl.

Dodatkowo zrealizowana zostanie akcja konsultacji z szerokim bezpłatnym pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV).

Za opracowanie koncepcji działań oraz kompleksową realizację odpowiada agencja First Aid Communication.
 

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Hołowczyc zachęca kobiety do regularnych badań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl