SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Charytatywny tomik wierszy Stanowskiego i Mazurka: 11 tys. egz. sprzedanych, ponad 200 tys. zł na cele charytatywne

W ciągu nieco ponad trzech tygodni internauci kupili 11 019 egz. tomiku wierszy „Kmioty polskie” Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka. W efekcie ponad 200 tys. zł zostanie przeznaczone na cele charytatywne.

„Kmioty polskie” pojawiły się z ofercie e-sklepu Kanału Sportowego 8 czerwca. Sprzedaż trwała do północy ze środy na czwartek, ostatecznie internauci zamówili dokładnie 11 019 egz.

- Dziękuję Jasiowi (Kapeli - przyp.), który pozwolił mi uwierzyć, że i ja mogę być poetą. Dziękuję Robertowi (Mazurkowi - przyp.), który uwierzył, że on też może być. Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli, że warto zamówić naszą poezję błyskawiczną. Najbardziej spektakularny debiut poetycki ever - skomentował Krzysztof Stanowski na Twitterze.

Wcześniej Stanowski parę razy sugerował, że cały dochód z „Kmiotów polskich” zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Potwierdził to w środę wieczorem w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym, kiedy wynik sprzedaży wynosił 9,2 tys. egz.

- Jeszcze nie znam kosztów produkcji, ale zgaduję, że druk może kosztować koło 3-4 zł. Myślę, że możemy liczyć, że jakieś 180 tys. zł na cele charytatywne zostało w ten sposób zebrane - stwierdził.

- Tomik autorstwa Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka, stojących na czele nowej fali polskiej poezji, zwanej poezją błyskawiczną - a to dlatego, że napisanie jednego dzieła z założenia ma zajmować nie więcej niż sześć minut i 18 sekund - czytamy w opisie „Kmiotów polskich”.

Krzysztof Stanowski spierał się z Jasiem Kapelą o ustawę reprograficzną

W maju Krzysztof Stanowski kilka razy kpił z wierszy Jasia Kapeli w programach Kanału Sportowego przy okazji krytyki projektu zaktualizowania opłaty reprograficznej, z której wpływy miałyby zasilić fundusz wspierający artystów. Wątek Kapeli pojawił się też w rozmowie Roberta Mazurka ze scenarzystką Iloną Łepkowską na antenie RMF FM.

Pod koniec maja Jaś Kapela gościł u Krzysztofa Stanowskiego w „HejtParku”, na wizji wziął od prowadzącego 700 zł za udział w programie.

Niedługo potem Jaś Kapela udzielił wywiadu na kanale youtube’owym byłej dziennikarki „Nie” Maliny Błańskiej, która bardzo go popierała, natomiast krytykowała Krzysztofa Stanowskiego. Spytany, co chce powiedzieć Stanowskiemu, Kapela stwierdził: „Mam nadzieję, że jesteś z siebie zadowolony, kmiocie”.

Stanowski z wywiadu Błańskiej z Kapelą kpił w swoim felietonie wideo z cyklu „Dziennikarskie zero”.

 

Dziennikarz opublikował też kilka błyskawicznie napisany wiersz, w którym komentował tę sytuację.

Krzysztof Stanowski jest dziennikarzem sportowym, szefem grupy Weszło, w skład której wchodzi m.in. serwis Weszlo.com i internetowe radio Weszło FM. Jest też autorem książek o tematyce sportowej.

Dołącz do dyskusji: Charytatywny tomik wierszy Stanowskiego i Mazurka: 11 tys. egz. sprzedanych, ponad 200 tys. zł na cele charytatywne

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qba
Stano - szacun, że przy okazji rozrywkowej audycji robisz coś dobrego pomagając innym.
odpowiedź
User
Jurek Brzęczek
Stano nie zaprzestaje bezlitosnej orki Jasia, Jaś sprzedał może 11 ale sztuk swojej "twórczości".
odpowiedź
User
Eee
Stanowski i Kapela są siebie warci.
odpowiedź