SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Smolik z Zalewskim autorami nowej wersji „Kolorowego wiatru”. Teledysk promuje serial BBC Earth

Krzysztof Zalewski i Smolik przygotowali i opublikowali nową wersję piosenki „Kolorowy wiatr”, znanej z filmu animowanego „Pocahontas”. W ten sposób BBC Earth promuje swoją nową serię przyrodniczą - „Planeta doskonała”. Seria zadebiutowała na ekranie 31 stycznia.

Article

Nowa aranżacja utworu „Kolorowy wiatr” w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii, użytymi w teledysku, mają przypominać o przesłaniu: nasz unikalny świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii.

„Planeta doskonała” (z narracją sir Davida Attenborough) ukazuje, jak istotna dla życia na ziemi jest równowaga. Jest ona możliwa dzięki temu, że siły natury, takie jak: wulkany, światło słoneczne, pogoda czy oceany mogą mieć zarówno życiodajną jak i destrukcyjną moc. To samo dotyczy człowieka, który w serii ukazany jest, jako najnowsza siła wpływająca na stan naszego świata. Choć obecnie jego działalność jest w dużej mierze niszczycielska, to ma on również potencjał wpływać na życie naszej planety pozytywnie.
 

 

Za produkcję nowej wersji piosenki „Kolorowy wiatr” odpowiada Smolik, a teledysk obrazują ujęcia z serii „Planeta doskonała” BBC Earth. - To swoisty hymn celebrujący wyjątkowość tego, co nas otacza. Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth, której głównym przesłaniem jest prz3ecież to, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom- komentuje Krzysztof Zalewski.

Smolik dodaje, że zazwyczaj nowe aranże dobrze znanych piosenek budzą w nim obawy, jednak zaproszenie od Zalewskiego i jego obecność były „wystarczającymi powodami by podjąć się tego wyzwania”. - Ale przede wszystkim idea całej serii „Planety doskonałej” - podkreśla producent.

Za koncepcję kreatywna kampanii, koordynację współpracy z artystami, montaż teledysku oraz zakup mediów odpowiada Digital Kingdom.

Najnowszy cykl Sir Davida Attenborough był kręcony przez cztery lata w 31 krajach na sześciu kontynentach. „Planeta doskonała” jest produkowana przez Silverback Films dla BBC One i Discovery, a współprodukowana z Tencent Penguin Pictures, niemiecką telewizją ZDF, China Media Group CCTV9, France Télévisions i The Open University.

W całym 2020 roku kanał BBC Earth zanotował 0,16 proc. oglądalności, co oznaczało wzrost o 30,65 proc. rok do roku.

Dołącz do dyskusji: Smolik z Zalewskim autorami nowej wersji „Kolorowego wiatru”. Teledysk promuje serial BBC Earth

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl